Останні новини

В Україні жорсткіше каратимуть за сексуальну експлуатацію дітей - подробиці

“За” проголосували 322 парламентарії.

Верховна Рада, 18 лютого, прийняла законопроєкт №3055, що передбачає більш жорстке покарання за сексуальну експлуатацію неповнолітніх. Крім того, були прописані пункти протидії щодо грошової чи іншої винагороди для потерпілої дитини. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на трансляцію засідання Ради.

Читайте також: Що було на засіданні Верховної ради 17 лютого

"Вчинення повнолітніх дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, з використанням геніталій, іншого органу чи частини тіла або будь-якого предмета, караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк", - сказано у законі.

Жорстке покарання передбачено у тому разі, якщо: 

  • дії вчинили близькі родичі або члени сім’ї, особа, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілої особи або піклування про неї;
  • була надана грошова чи інша винагорода потерпілій дитині або з обіцянкою такої винагороди;
  • спричинили безплідність чи інші тяжкі наслідки.

За ці злочини будуть карати в'язницею на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Що робитимуть за домагання до дитини 

Фото: МК

Фото: МК

Тепер згідно з законом буде каратися і пропозиція зустрічі від повнолітньої особи до дитини 16 років, у тому числі через інформаційно-телекомунікаційні системи або технології. Наприклад, через соціальні мережі, відеоігри або смс. 

Відповідне кримінальне покарання буде за вчинення стосовно дитини будь-яких дій сексуального характеру або розпусних дій, у разі якщо після цього було вчинено хоча б одну дію, спрямовану на те, щоб така зустріч відбулася. За це загрожуватиме обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

За пропозицію втягнення дитини до виготовлення порнографії та подальших дій провести зустріч каратимуть в'язницею. Строк буде варіюватися від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За порушення, яке вчинили за попередньою змовою групою осіб мінімальне покарання буде позбавленням волі до трьох років. Також статтею передбачений строк за “ґратами” у вигляді 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на до трьох років.

При цьому під зустріччю слід розуміти також ті, що провели з використання інформаційно-телекомунікаційних систем або технологій. 

За одержання доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження також каратимуть. Відповідальність встановили і за "проведення видовищного заходу сексуального характеру за участю неповнолітньої особи".

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!