Останні новини

В Україні у соціальних мережах безліч фейків про COVID-19 - ООН

Вони містили конспірологічні теорії про походження вірусу, щеплень, методів лікування і профілактики інфекції.

Організація Об'єднаних Націй під час моніторингу соціальних мереж виявили понад 30 мільйонів повідомлень, пов'язаних з тематикою COVID-19. У результаті близько 250 тисяч з них були дезінформаційного характеру.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Новини ООН

Читайте також: У Кабміні заявили про можливість повернення повного локдауну

Фото: pexels

Фото: pexels

Дослідження встановило, що неправдива інформація негативно впливає на поведінку людей. Звідси є відсутність готовності дотримуватися необхідних заходів обережності - носити маски, дотримуватися фізичної дистанції і т.д. В ООН результатами такої поведінки назвали “інфодемією”, тобто інформаційної пандемії, що витікає через велику кількість новин, багата частина яких є свідомо неправдивою. 

Як на вас впливають?

Фото: pexels

Фото: pexels

У дезінформаційних постах і публікаціях часто використовують маніпуляційні прийоми, які у тому числі спонукають вас до емоцій. Наприклад, “інфодемія” може передбачати конспірологічні теорії про походження вірусу, аби налаштувати вас проти певної країни або препарату. Також вас можуть намагатися переконувати у тому, що вірусу немає, аби надати відчуття спокою, що тягне за собою відмову від епідеміологічних заходів. 

Постійний представник ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зауважила, що у нашій державі “інфодемія” стала реальною загрозою для здоров’я населення. Вона зазначила, що уряду нашої держави треба об'єднати зусилля з громадськими організаціями, зокрема з тими, які виявляють фейковий публікації, а також з людьми, які користуються популярністю в соціальних медіа. Таким чином, дезінформація може поширюватися швидше, ніж сам коронавірус. 

Читайте також: У МОЗ оновили правила карантинного розподілу регіонів - у якій зоні опинилася Одещина

“У процесі нашого дослідження було встановлено, що, об'єднуючи зусилля уряду, ЗМІ, громадських лідерів та інших надійних джерел, можна стимулювати поширення правдивої інформації про COVID-19 і долати небезпеку дезінформації", - заявила представник ООН.

Що кажуть українці про пандемію

Фото: pexels

Фото: pexels

Паралельно з дослідженням соціальних мереж опитали тисячу українців з приводу того, що вони знають про COVID-19. Третина вважає, що у них мало шансів “підчепити” новий штам коронавірусу. 42% респондентів зізналися, що основними джерелами інформації для громадян України є соціальні медіа. Натомість 26% відали перевагу телебаченню. Більшість зазначили, що не завжди довіряють тому, що чують і читають, а покладаються, в основному на інформацію від медиків.

“Інфодемія” загрожує зростанням недовіри до вакцинації, може ускладнити впровадження нових вакцин і підірвати довіру громадськості до системи охорони здоров'я в цілому”, - сказала глава представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер.

Також вона зазначила, що наразі в Україні “пік” дезінформації. Уряду рекомендували створити єдиний центр з питань COVID-19 для координації роботи на цьому напрямку. Серед іншого автори дослідження пропонують використовувати популярні серед українців гумористичні передачі для висміювання дезінформації та неправдивих повідомлень.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
15.04