В Україні у соціальних мережах безліч фейків про COVID-19 - ООН
Вони містили конспірологічні теорії про походження вірусу, щеплень, методів лікування і профілактики інфекції.
Організація Об'єднаних Націй під час моніторингу соціальних мереж виявили понад 30 мільйонів повідомлень, пов'язаних з тематикою COVID-19. У результаті близько 250 тисяч з них були дезінформаційного характеру.
Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Новини ООН.
Читайте також: У Кабміні заявили про можливість повернення повного локдауну
Фото: pexels
Дослідження встановило, що неправдива інформація негативно впливає на поведінку людей. Звідси є відсутність готовності дотримуватися необхідних заходів обережності - носити маски, дотримуватися фізичної дистанції і т.д. В ООН результатами такої поведінки назвали “інфодемією”, тобто інформаційної пандемії, що витікає через велику кількість новин, багата частина яких є свідомо неправдивою.
Як на вас впливають?
Фото: pexels
У дезінформаційних постах і публікаціях часто використовують маніпуляційні прийоми, які у тому числі спонукають вас до емоцій. Наприклад, “інфодемія” може передбачати конспірологічні теорії про походження вірусу, аби налаштувати вас проти певної країни або препарату. Також вас можуть намагатися переконувати у тому, що вірусу немає, аби надати відчуття спокою, що тягне за собою відмову від епідеміологічних заходів.
Постійний представник ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зауважила, що у нашій державі “інфодемія” стала реальною загрозою для здоров’я населення. Вона зазначила, що уряду нашої держави треба об'єднати зусилля з громадськими організаціями, зокрема з тими, які виявляють фейковий публікації, а також з людьми, які користуються популярністю в соціальних медіа. Таким чином, дезінформація може поширюватися швидше, ніж сам коронавірус.
Читайте також: У МОЗ оновили правила карантинного розподілу регіонів - у якій зоні опинилася Одещина
“У процесі нашого дослідження було встановлено, що, об'єднуючи зусилля уряду, ЗМІ, громадських лідерів та інших надійних джерел, можна стимулювати поширення правдивої інформації про COVID-19 і долати небезпеку дезінформації", - заявила представник ООН.
Що кажуть українці про пандемію
Фото: pexels
Паралельно з дослідженням соціальних мереж опитали тисячу українців з приводу того, що вони знають про COVID-19. Третина вважає, що у них мало шансів “підчепити” новий штам коронавірусу. 42% респондентів зізналися, що основними джерелами інформації для громадян України є соціальні медіа. Натомість 26% відали перевагу телебаченню. Більшість зазначили, що не завжди довіряють тому, що чують і читають, а покладаються, в основному на інформацію від медиків.
“Інфодемія” загрожує зростанням недовіри до вакцинації, може ускладнити впровадження нових вакцин і підірвати довіру громадськості до системи охорони здоров'я в цілому”, - сказала глава представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер.
Також вона зазначила, що наразі в Україні “пік” дезінформації. Уряду рекомендували створити єдиний центр з питань COVID-19 для координації роботи на цьому напрямку. Серед іншого автори дослідження пропонують використовувати популярні серед українців гумористичні передачі для висміювання дезінформації та неправдивих повідомлень.
Нагадаємо:
- Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко вакцинувався від коронавірусу. Щеплення йому зробили там само, де й президенту Володимиру Зеленському напередодні - у 59-му військовому мобільному госпіталі міста Сєвєродонецьк.
- Станом на ранок 4 березня в Одеській області виявили 483 нових випадки захворювання на COVID-19. З початку пандемії у нашому регіоні лабораторно підтвердили 87 210 випадків.
Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!