Останні новини

В Україні показник смертності підвищився за 29 років на 34% - від чого помирають наші громадяни

Однією з причин є хвороби органів травлення.

Українці частіше за все помирають від неврологічних, серцево-судинних та онкологічних захворювань. Перші з них у нашій країні становлять понад 3% від загальної кількості летальних випадків. Ще до п'ятірки антирейтингу потрапили хвороби органів травлення, самопошкодження та міжособисте насильство.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Центр громадського здоров’я України.

Читайте також: МОЗ затвердило зміни до ліків, що застосовуються для лікування COVID-19

В Україні показник смертності підвищився за 29 років на 34% - від чого помирають наші громадяни

Фото: Центр громадського здоров’я України

Хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона та інші деменції перебувають на четвертому місці у списку причин смерті. Власне в Україні неврологічні недуги потрапили лише у п'ятірку основних причин смерті та інвалідності людей. За позаминулий рік вони забрали життя 21 644 громадян. 

Зазначимо, що у світі у 2019 році неврологічні розлади викликали 2,22 мільйона смертей. У європейських країнах вони посіли третє місце після серцево-судинних та онкологічних захворювань і викликали 19,5% від загальної кількості летальних випадків у 2017 році.

В Україні вищезгаданий показник смертності підвищився за останні 29 років на 34%. Так, у 1990 році було зафіксовано 14 214 летальних випадків, що склало 2,2% від загальної кількості.

Зменшити тягар цих недуг можна, якщо уникати факторів ризику, до яких належать:

  • високий індекс маси тіла;
  • куріння;
  • високий рівень глюкози;
  • вживання алкоголю.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!