Останні новини

В Україні допрацюють проєкт про авіаправила - він порушує “мовний” закон

За це проголосували 245 парламентаріїв.

Кабінет міністрів України прийняли рішення допрацювати законопроєкт №3683, більш відомий як про авіаправила. В його рамках планується розробити, прийняти та впровадити певні правила, втім наразі документ порушує норми “мовного” закону. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на засідання уряду.

Читайте також: В Україні карантин продовжили до 30 квітня - Рада

Фото: Рідний край

Фото: Рідний край

У положенні йдеться про статтю 13 закону про державу мову. А саме про те, що мова нормативно-правових актів і актів індивідуальної дії, діловодства і документообігу органів державної влади, органів влади АР Крим та органів місцевого самоврядування є державна мова, якщо інше не встановлено законом.

Зазначимо, що йдеться про будь-які нормативно-правові акти, які на підставі будь-якого закону зможуть видаватися не українською мовою. Саме тому лише авіаційними правилами це питання не обмежується. 

Втім, Головне науково-експертне управління Верховної Ради зазначило, що згадана пропозиція суперечить Конституції України. Під час представлення закону у сесійній залі представники профільного комітету запевнили, що до другого читання цю норму приберуть з документа. Однак за основу його підтримали лише 206 нардепів.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!