Останні новини

В Україні 1,8 млн громадян отримують пенсію менше, ніж 2 тис грн - Мінсоцполітики

Такі дані озвучили станом на 2 квітня.

В Україні 1,8 млн пенсіонерів отримують менше, ніж 2 тисячі гривень. Минулого року їх кількість була більше - 4,2 млн осіб. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на ефір “Громадського радіо”.

Читайте також: З 1 вересня пенсії та грошова допомога нараховуватимуться на лише банківський рахунок

Фото: pixabayФото: pixabay

"1,8 мільйона, але коли ми прийшли у 2020 році, це було 4,2 мільйона осіб, які отримували пенсії до 2 тисяч гривень. Тому ми більш ніж половину перевели за цю ганебну межу. І надалі це робимо", - наголосила міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Політик зауважила, що згідно з чинним законодавством мінімальна пенсія дорівнює прожитковому мінімуму для непрацездатних – 1769 гривень. Таку суму отримують ті, хто не мають стажу роботи. Однак Марина Лазебна стверджує, що мінімалку індексують два рази на рік, проте не суттєво.

"Але там, де є повний страховий стаж у людини, ми не платимо 1769 грн, Цього року ми платимо 2200 грн, для 65-річних – це 2400 грн. Тобто кожна вікова група має свою мінімальну пенсійну виплату. Люди, яким за 80 – це 2600 грн. Тобто ми класифікуємо людей за віком, за можливостями, для того, щоб не платити 1769, а платити більше", – заявила Лазебна.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
22.04