Останні новини

В Україні з'явиться проєкт "Життєвий цикл" підприємця

Міністерство цифрової інформації запускає проєкт "Життєвий цикл" підприємця. Нова екосистема буде вирішувати питання регуляторної політики, оподаткування і надавати доступ до мікрогрантів, грантів, кредитуванню й інвестиціям.

Про це повідомили на конференції FinRetail 2020.

Також, стане доступним системне навчання з підприємництва, консалтинг для малого і середнього бізнесу та державно-приватний діалог і партнерство.

Зазначимо, ще на початку діяльності Міністерства цифрової інформації експерти з’ясували, що в Україні немає екосистеми для підприємців.

Що таке екосистема для бізнесу:

  • питання регуляторної політики та оподаткування;
  • доступ до мікрогрантів, грантів, кредитування та інвестицій;
  • навчання зі шкільної парти;
  • доступне системне навчання з підприємництва та подальший розвиток;
  • доступний консалтинг для мікро- та малого бізнесу;
  • поява та розвиток сервісів, що пов’язана із масштабуванням бізнесу;
  • державно-приватний діалог та партнерство.

Як розповіла заступниця Міністра цифрової трансформації щодо питань євроінтеграції Валерія Іонан, "Життєвий цикл" підприємця складається з 25 етапів: від бажання і ідеї створення бізнесу до перших контактів з державою, перших втрат і виходу "в нуль", і розповідає про актуальні проблеми та ризики на різних стадіях розвитку власної справи.

"Кожен етап ми розписали таким чином, щоб розуміти ризики й проблеми, із якими зіштовхуються підприємці, і знайшли рішення, які б допомогли їм розв’язувати ці проблеми. Тож для того, щоб бути корисними бізнесу протягом усього циклу, ми створили проєкт “Дія.Бізнес”, – пояснює Валерія Іонан.

На порталі "Дія.Бізнес" вже є близько 12 безкоштовних напрямків для консультацій - треба вибрати тему, поспілкуватися з експертом та отримати відповідь і поради, як вирішити ті чи інші проблеми свого бізнесу.

За словами представниці Мінціфри, незабаром відомство запустить експортний портал, який стане доступним вже в грудні. Крім того, передбачається маркетплейс фінансових продуктів для малого і середнього бізнесу з зручними фільтрами, завдяки яким підприємець зможе вибрати той чи інший фінансовий продукт, який йому необхідний саме зараз. Йдеться про гранти, кредити, мікрогранти та ін.

"Ми бачимо бажання батьків, щоб їхні діти навчалися підприємництву і пізнавали ази бізнес-справи. Тому ми відкриваємо на базі університетів такі курси і запускаємо в лютому пілотний проєкт з навчання молоді підприємництву ", - повідомила Іона.

На кожен з цих проектів не передбачено коштів з держбюджету. Все реалізується на кошти міжнародних донорів і партнерів.

Нагадаємо, 20 листопада від міжнародних партнерів Національна поліція України отримала 18 службових автомобілів. Вони будуть передані для до поліцейських підрозділів превентивної діяльності у дев’яти областях України.  

Теги:
Вийти в ефір
24.11