Останні новини

В Україні посилили відповідальність за протиправні дії відносно дітей в інтернеті - ВР

5 листопада, Верховна Рада України ухвалила проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства". У розробці проєкту брали участь і співробітники кіберполіції.

Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України

До цього взагалі не була передбачена відповідальність за свідомий доступ до дитячої порнографії. А за створення та розповсюдження таких матеріалів зловмисникам загрожувало від 5 до 10 років позбавлення волі.

Відтепер з 5 листопада Кримінальний кодекс України передбачатиме відповідальність від 8 до 15 років ув'язнення:

  • За домагання дитини для сексуальних цілей.
  • За свідоме одержання доступу до дитячої порнографії, володіння нею, її придбання, ввезення, виготовлення.
  • Збут або розповсюдження, а також за проведення видовищного заходу сексуального характеру за участю неповнолітньої особи.

“Департамент кіберполіції є основним суб’єктом протидії сексуальній експлуатації дітей в мережі Інтернет. Внесення змін до Кримінального кодексу України є правовим механізмом, який надасть кіберполіцейським можливість реагувати на випередження. Оскільки, як показує досвід, особи, які проявляють інтерес до дитячої порнографії, схильні до вчинення сексуальних злочинів відносно дітей у реальності”, - зазначив начальник відділу протидії злочинам у сфері обігу протиправного контенту і телекомунікацій Департаменту кіберполіції Андрій Мірошниченко.

Нагадаємо:

  • У п’ятницю, 6 листопада, одесити зустрічають ранок у заторах. Ускладнення руху очікуються в усіх районах міста.
  • В Одесі у п’ятницю, 6 листопада, буде мінлива хмарність, проте без істотних опадів. Температура вдень триматиметься на рівні від 11 до 13 градусів тепла.
  • У світі та Україні, станом на ранок 6 листопада, сталося безліч важливих подій. Поки у нашій державі виявили мільйонні збитки у Держрезерві, водночас у Сполучених Штатах Америки телеканали перервали трансляцію чинного президента Дональда Трампа, після його заяви про крадіжку голосів. Також у Болівії, в ніч на четвер, стався замах на нового президента країни Луїса Арсе. Детальніше читайте у дайджесті Odesa Live.

Вийти в ефір
26.11