Останні новини

В Україні може вирости абонплата за газ на 30%

В Україні з 1 січня 2021 року перерахують розмір абонентської плати за газ. Нові тарифи ще не затверджені, але в залежності від регіону зростання може скласти 30% і більше.

Про це повідомляє Обозреватель.

Перерахунок пов'язаний з тим, що розмір абонплати прив'язаний до обсягів споживання кожного українця.

Як пояснила член Нацкомісії з питань енергетики і комунальних послуг Оксана Кривенко, якщо в період з жовтня 2018 го по жовтень 2019 го ви використовували менше блакитного палива, ніж за аналогічний період 2019-2020 років, суми в платіжках виростуть.

За її словами, вартість абонплати дійсно буде змінюватися.

"Нові тарифи ще не затверджені, але уникнути цього не вдасться. Зросли вартість роботи, помінялися розміри заробітної плати, змінилася економічна ситуацій на підприємствах - все це врешті-решт призводить до зростання цін.Поки що немає нових тарифів, я навіть не можу їх вам спрогнозувати Але, звичайно, зараз йде процедура, у нас є методика, буде і потужність розрахована", - говорить Кривенко.

Зараз проходять громадські слухання і затверджується структура тарифу.

Нагадаємо, в Одесі на початку 2020 року розпочалася робота над проєктом “Сонячне місто”. Він передбачає встановлення на дахах багатоквартирних будинків сонячних батарей, призначених виключно для генерації електричного струму, який буде спрямовуватися в електричну мережу за “зеленим тарифом”.

Теги:
Вийти в ефір
04.12