Останні новини

В Одеській області на 30% знизилась кількість хворих на туберкульоз завдяки пандемії COVID-19

70% пацієнтів проходять лікування у новому форматі.

У 2020 році в Україні виявили на 30% менше хворих на туберкульоз, ніж в попередньому. Також вдвічі знизилась смертність від небезпечного захворювання. Лікарі вважають, що на це вплинув масковий режим під час пандемії COVID-19.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на брифінг Одеського обласного центру соціальн значущих захворювань.

Читайте також: В Одеській лікарні розгорнули 120 додаткових місць для госпіталізації пацієнтів з COVID-19

За словами генеральної директорки Одеського обласного центру соціально значущих захворювань Світлани Єсипенко, за останніми даними в Україні значно зменшилась кількість хворих на інфекційну бактеріальну хворобу, що пов’язано із масковим режимом. Вона вважає, що засоби безпеки запобігли розповсюдженню інфекції.

“Україна зіткнулася з проблемою виявлення туберкульозу в 2020 році. За останніми статистичними даними, зменшилось близько 30% наших пацієнтів. Масковий режим, який ми використовуємо під час пандемії, теж зіграв колосальну роль в процесі передачі туберкульозу та інших респіраторних захворювань”, - повідомила Єсипенко.

лікарня

Фото: pexels.com

За статистикою, у 2020 році знизився показник смертності від туберкульозу у 2 рази, а ефективність лікування збільшилась на 30%. Директорка зазначає, що таких результатів вдалось досягти завдяки медичній реформі, у рамках якої протитуберкульозні заклади об’єднались в єдиний центр. Наразі майже 1,5 тисячі пацієнтів проходять лікування амбулаторно. На стаціонарі знаходяться лише люди з важкими формами захворювання. 

“Пандемія коронавірусу допомогла нам впровадити сучасні та інноваційні технології в організації амбулаторного лікування. Сьогодні 70% пацієнтів лікуються в форматі відео-DOT. Це дуже ефективно працює. Хворі себе комфортно почувають і не відчувають відторгнення з боку інших людей. Фактично пацієнти не переміщаються, не їздять кожен день за препаратами в медзаклад, тому немає ризику в разі невдалого лікування інших людей”, - розповіла Єсипенко.

лікарня

Фото: pexels.com

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
21.04