Останні новини

В Одесі учасників бойових дій на Сході запрошують на навчання - мерія

Фінансування навчання здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

В Одесі цьогоріч розпочали роботу над адаптацією учасників антитерористичної операції і Операції об'єднаних сил. Йдеться, зокрема, про професійну адаптацію, яка допоможе відновити і вдосконалити навички учасників АТО/ООС, а також підвищити конкурентоспроможність на ринку праці.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Одеської міської ради. 

Читайте також: У сквері на розі Канатної і Гагаріна встановлять Меморіал воїнам Одеси й області, які загинули у районі АТО/ООС

Професійна адаптація включає:

  • профорієнтацію,
  • первинну професійну підготовку,
  • перепідготовку або підвищення кваліфікації з урахуванням навичок, умінь і побажань.

Професійна адаптація даної цільової групи охоплює працюючих, непрацюючих, безробітних, військовослужбовців, працівників усіх силових структур, яким встановлено статус учасника бойових дій, інваліда війни або учасника війни.

Послуги з професійного навчання надаються одноразово, в порядку черговості. Термін навчання за робітничими професіями не перевищує 12 місяців, а термін підвищення кваліфікації - 500 годин.

Серед найпопулярніших напрямків у попередні роки були:

  • мовні курси,
  • професії "водій автотранспортних засобів",
  • "водолаз",
  • комп'ютерні курси різних напрямів ("Розробка мобільних додатків на мові Java", "WEB-програмування",
  • "Захист інформації в ОС Windows",
  • "Технічне обслуговування ПК") та ін.

Фінансування навчання здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Департамент формує реєстр учасників бойових дій (АТО/ООС), які мають бажання пройти професійне навчання.

Для проходження профадаптаціі необхідно звернутися до управління праці департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради (вул. Л. Толстого, 7, будівля № 1, 2-й поверх) для подання заяви встановленого зразка.

До заяви додаються:

- копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни;

- копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції (Операції об'єднаних сил);

- копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни).

Окрім цього, однією з умов направлення на навчання є перебування на обліку як одержувача пільг в районному управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання в Одесі. Додаткову інформацію щодо професійної адаптації можна отримати за телефоном: (048) 726-66-68.

Посвідчення учасника бойових дій.jpg

Фото: Життя після АТО

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!