ЕКЗИТ-ПОЛИ
Геннадій Труханов
Геннадій Труханов
34,4 %
Микола Скорик
Микола Скорик
17,9 %
Олег Філімонов
Олег Філімонов
13,7 %
Петро Обухов
Петро Обухов
12,5 %
Сергій Ківалов
Сергій Ківалов
5,4 %
Євген Червоненко
Євген Червоненко
3,56 %
Сергій Калинчук
Сергій Калинчук
3,08 %
Едуард Гурвіц
Едуард Гурвіц
2,75 %
Олег Михайлик
Олег Михайлик
1,32 %
"Довіряй ділам"
23,77 %
"Опозиційна платформа - За життя"
22,38 %
"Слуга народу"
15,95 %
"Європейська солідарність"
12,72 %
"Українська морська партія Сергія Ківалова"
4,16 %
"Партія Шарія"
7,63 %
ВО
ВО "Батьківщина"
1,8 %
"Блок Едуарда Гурвіца"
1,56 %
"За майбутнє"
3,32 %
"Сила і честь"
2,09 %
Розподіл мандатів у міськраді Одеси (за даними екзит-полів)
18
17
12
10
6

Останні новини

В Одесі у новозбудованому ЦНАПі повісили образливу табличку

На дверях вбиральні Суворовської районної адміністрації причепили некоректну табличку. Надпис: "Туалет для інвалідів" є образливим та неетичним.

Про це повідомило видання 048.ua.

1 вересня в Суворовському районі відкрився оновлений Центр надання адміністративних послуг. Під час урочистого відкриття були присутні міський голова, представники місцевої влади, чиновники та містяни, серед яких були люди з інвалідністю. При цьому у райадміністрації під час облаштування будівлі допустилися некоректної лексики щодо таких людей. На туалеті повісили табличку з надписом "туалет для інвалідів". Такий термін є некоректним і може образити людину.

Фото: 048.ua

До того ж на офіційній сторінці Суворовської районної адміністрації в Facebook також була допущена некоректна термінологія.

"Центр адміністративних послуг Суворовського району буде працювати в режимі "відкритого вікна". Зараз тут облаштовано сучасні та комфортні місця для очікування та заповнення заяв, створені відповідні умови для людей з обмеженими фізичними можливостями", - написано у Facebook на сторінці Суворовської районної адміністрації.

Варто зазначити, що наразі це повідомлення видалили.

Вживання термінології "люди з обмеженими фізичними можливостями" також є образливим для людей з інвалідністю. 


Як правильно називати людей з інвалідністю?


Вживаючи термінологію "люди з особливими потребами", "люди з обмеженими можливостями", "інвалід", "люди з обмеженими фізичними можливостями", "особливі люди", ми перш за все, робимо акцент на людині, а не на її інвалідності. 

Значно легше та зручніше говорити "людина з інвалідністю" чи "особа з інвалідністю". Саме такі терміни пропонуються у конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, яка була ратифікована в Україні 2006 року.:


<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/34oTCkwwiNk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, в Одесі відбувся фестиваль творчості для людей з інвалідністю. Фестиваль “Рандеву у мами” прийняв гостей понад з 11 областей України.

Вийти в ефір