Останні новини

В Одесі може з'явитися вулиця Праведників: що відомо

Ініціатором цього є Департамент культури та туризму.

На громадське обговорення територіальної громади міста Одеси виноситься питання про перейменування вулиці Краснослобідської на вулицю Праведників світу. Перейменування пропонується з метою увічнення пам’яті наших співвітчизників, які в період Другої світової війни рятували євреїв – жертв Голокосту.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на сайт Соціально активний громадянин.

Читати також: "Проти забуття" - на площі Толбухіна створять сквер-меморіал

"Праведник народів світу" - почесне звання, яке було започатковано державою Ізраїль. Воно присуджується тим, хто в роки Другої світової війни рятував євреїв від знищення на території Європи, окупованої нацистами. Звання "Праведник народів світу" отримали 2363 громадяни України.

Питання перейменування вулиці Краснослобідської в місті Одесі на вулицю Праведників світу розглядалося на засіданні історико-топонімічної комісії при Виконавчому комітеті Одеської міської ради. Комісія рекомендувала винести це питання на громадські слухання згідно з Законом України "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій".

Високий рівень захворюваності в м. Одесі на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19, і введення карантинних обмежень наразі унеможливлює проведення громадських слухань у порядку, передбаченому Статутом територіальної громади міста Одеси.

Обговорення триватиме протягом двох місяців - з 15 квітня по 15 червня 2021 року включно.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!


Теги:
Вийти в ефір
10.05