Останні новини

В Нью Йорку на 94-му році пішов з життя одеський письменник Аркадій Львов

У Сполучених Штатах Америки помер письменник, одесит Аркадій (Бінштейн) Львов. Він народився в Одесі 9 березня 1927 року, мешкав у Авчинніковському (нині - Нечипуренко) провулку, 14. Ще у шкільні роки почав писати вірші, оповідання, у тому числі й фантастичні.

Про це повідомляє Всесвітній клуб одеситів.

Перша книга автора "Крах патенту" була видана в Одесі, оповідання молодого одесита публікувалися в радянських журналах і газетах "Тиждень", "Комсомольська правда", "Сучасник".

Книга оповідань Львова "Велике сонце Одеси" отримала високу оцінку Костянтина Симонова, Валентина Катаева, Бориса Польового, Олександра Твардовского. У 1976 році письменник емігрував до США, працював на радіо "Свобода", щодня вів в ефірі авторську програму відразу у двох редакціях, російською і українською. Тут він написав романи: "Химери", "Американські оповідання і повісті", дві книги - "Тамування печаллю" і "Жовте і чорне" - про Бабеля, Мандельштама, Пастернака, Багрицького, спогади "З Симоновим наодинці", роботи літературознавств.

За досягнення в літературній діяльності Львова удостоїли нагород Міжнародного Вільсонівського центру у Вашингтоні, Гарвардського університету. Головним твором одесита став роман "Двір" - дивовижна сага про Одесу, твір про життя не лише двору в Авчинніковському провулку, але й про життя країни, про кожного з нас.

Кровний зв'язок Аркадія Львова з оспіваним ним рідним містом простежується з початку дев'ятнадцятого століття, коли предки письменника оселилися в Одесі і звичайно Аркадій Львович був її частим гостем. Кожного візиту в Одесу Аркадій Львов відвідував Клуб одеситів - зустрічався з друзями, членами Клубу, своїми читачами і прихильниками, багато розповідав про свою творчу долю, життєві перипетії, активно брав участь в клубних і міських заходах.

львов.jpeg

фото: соцмережі

Нагадаємо, в Одесі помер 64-річний заслужений лікар України, головний терапевт Військово-медичного клінічного центру Південного регіону Гамма Микола Афанасійович. Полковник медичної служби Гамма був одним з кращих лікарів одеського військового шпиталю.

Вийти в ефір
25.11