Останні новини

Уряд спростив умови надання іпотеки під 7% - подробиці

Максимальний термін іпотеки - 20 років, мінімальний перший внесок - 15% від вартості.

Кабінет Міністрів ухвалив запропоновані Міністерством фінансів зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, якими, зокрема, суттєво спрощуються критерії для позичальників. Передусім з постанови виключено визначення категорій осіб, які можуть бути позичальниками. Тобто тепер, щоб стати учасником програми "Доступна іпотека" під 7%, не обов’язково перебувати на квартирному обліку, бути молодою сім’єю, внутрішньо переміщеною особою, науково-педагогічним працівником, медиком чи працівником бюджетної сфери.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Міністерства фінансів.

Читайте також: Одеський бізнесмен повинен виплатити Нацбанку 300 млн гривень за рішенням суду

Також скасовано вимогу, щоби рівень забезпечення житлом претендента на іпотеку не перевищував 13,65 кв. метра на одного члена сім’ї, та щодо проживання мешканців аварійних та старих будинків у гуртожитку.

Згідно з внесеними урядом змінами, на отримання держпідтримки - іпотечне кредитування зможуть розраховувати будь-які громадяни, які не мають у власності чи власності сім’ї об’єктів житлової нерухомості та/або чинних договорів з фінансування (інвестування) будівництва житлової нерухомості та/або майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва житлової нерухомості, якщо їх загальна площа перевищує 50 кв. метрів на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 20 кв. метрів - на кожного наступного члена сім’ї.

Читайте також: Денис Шмигаль доручив зафіксувати річну ціну на газ до літа.

Окрім того, збільшується максимально допустимий розмір середньомісячного сукупного чистого доходу позичальника та членів його сім’ї з 5-кратного до 10-кратного розміру місячної середньої зарплати у відповідному регіоні України, де розташований предмет іпотеки.

"Рішенням Уряду суттєво спрощуються критерії для потенційних позичальників нової іпотечної програми. Таким чином, "Доступна іпотека" під 7% стає ще доступнішою, і скористатися державною підтримкою у сфері іпотечного кредитування зможе широке коло громадян. Також постановою внесено низку технічних правок, запропонованих банківською спільнотою", - прокоментував заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Читайте також: Міністр фінансів підписав статут про створення “Української фінансової житлової компанії

За його словами, програма "Доступна іпотека" під 7%, окрім основного завдання - здешевлення вартості іпотечних кредитів для громадян, має також стати потужним імпульсом для пожвавлення ринку житлової іпотеки.

Додамо, що за словами Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, уряд пропонує іпотечну ставку на рівні 7%, максимальний термін іпотеки - 20 років, мінімальний перший внесок становить 15% від вартості іпотеки.

іпотека.jpg

Фото: pexels

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok