Останні новини

Українська армія зменшить кількість військовослужбовців строкової служби - штаб ЗСУ

Призовники не направляються у район проведення операції Об’єднаних сил, навіть за бажанням.

В Україні від 1 квітня розпочинається призов на військову строкову службу. 31 березня прийняли рішення, що у поточному році зменшать кількість військовослужбовців, яких призиватимуть. Такі заходи повязані зі збільшенням “контрактників”.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на онлайн-брифінг Генерального штабу Збройних Сил України.

Читайте також: Верховна рада вимагає від Російської Федерації негайно припинити бойові дії

Фото: ЗСУФото: ЗСУ

Начальник управління організації комплектування рядовим та сержантським складом ГУ персоналу Генерального штабу ЗСУ полковник Валерій Дендебера розповів, що призов буде тривати до червня. У 2021 році планують залучити до служби 14 246 осіб, а саме:

  • до Збройних Сил України — 6 500 осіб;
  • Державної спеціальної служби транспорту — 600 осіб; 
  • Національної гвардії — 4 646 осіб;
  • Державної прикордонної служби — 2 500 осіб.

Варто зазначити, що минулого року у травні-липні до служби залучили дев'ять тисяч осіб. У жовтні-грудні кількість строкових призовників зменшилась 7,5 тисяч осіб. 

“Показники цьогорічного призову до Збройних Сил зменшено до 6,5 тисяч осіб у зв’язку зі збільшенням чисельності військовослужбовців військової служби за контрактом та з метою недопущення перевищення граничних показників чисельності Збройних Сил. Відтак, до лав Збройних Сил України призивають дедалі меншу кількість строковиків, водночас деякі інші військові формування навпаки наростили їхню чисельність”, — зазначив полковник.

Зазначається, що призов буде відбуватися з дотриманням епідеміологічних обмежень. Незалежно від COVID-ситуації у регіоні, установи повинні забезпечити заходи щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції. Також Валерій Дендебера детальніше розповів про компанію вакцинації. 

“ Відповідно до Дорожньої карти проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021–2022 роках призовники не включені до пріоритетних груп для вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19, яким проводять щеплення на перших етапах вакцинації. Проте, під час перебування у Збройних Силах України вони матимуть нагоду отримати щеплення проти COVID-19, адже військовослужбовці належать до пріоритетних груп населення, яким рекомендовано провести щеплення на третьому етапі вакцинації”, — уточнив полковник Валерій Дендебера.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
21.04