Останні новини

Україна в НАТО: Байден відповів Зеленському на запитання щодо членства в Альянсі

В інтерв’ю Axios, Володимир Зеленський розповідав про плани щодо своєї майбутньої розмови з Джо Байденом.

У телефонній розмові з президентом США Джо Байденом президент України Володимир Зеленський отримав відповідь на своє запитання щодо членства України в НАТО. Яке він раніше озвучував в інтерв’ю американському ЗМІ торік.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Європейську правду.

Читайте також: Підіграє російській пропаганді - секретар РНБО Олексій Данілов розтлумачив, чому вживання слова "Донбас" є некоректним

"В мене є дуже просте запитання: пане президенте, чому ми досі не в НАТО?" - заявляв президент України.

Від початку свого президентства Джо Байден не розкривав свого ставлення до прагнення Києва якнайшвидше приєднатися до Альянсу. Але під час першої телефонної розмови з президентом США Зеленський, по суті, отримав відповідь на своє публічно поставлене запитання, йдеться у статті.

"Коротко відповідь переказав Білий дім у пресрелізі, де йдеться, що Байден підкреслив підтримку плану Зеленського по боротьбі з корупцією та реалізації програми реформ, заснованої на спільних демократичних цінностях. Лідери погодилися, що ці реформи є центральними для євроатлантичних прагнень України", – йдеться в заяві Білого дому.

Такою є дипломатична мова, за правилами якої одна держава (США) не може вимагати у іншої (України) реформ – може лише запрошувати до їх прискорення, натякаючи на перспективи.

Водночас наголошується у статті,  немає впевненості, що особисто Зеленський почув цей заклик. Бо у пресрелізі Банкової ця фраза звучала інакше: "Джо Байден висловив підтримку прогресу України у питанні здобуття членства в НАТО". Небезпеку того, що Київ не почув основні сигнали з Вашингтона, підкреслила також наступна комунікація від влади, зазначається у статті. Зокрема, глава ОПУ Андрій Єрмак згадав про виступ Байдена у Верховній Раді у 2015 році як про щось позитивне, тоді як для президента США ця промова мала зовсім інше навантаження, оскільки він прагнув жорсткими формулюваннями донести важливість боротьби з корупцією та проведення реформ.

Нагадаємо: 

  • Віцепрем’єр-міністр з питань європейської інтеграції України Ольга Стефанішина доручила розпочати підготовку проєкту Річної національної програми (РНП) під егідою Комісії НАТО на 2022 рік. Включно з навчальними програмами для держслужбовців у сфері євроатлантичної співпраці.
  • Корабель "Томас Хаднер" залишає Чорне море після завершення своєї участі у навчаннях "Морський щит 2021". Метою тренувань було забезпечення безпеки на морі на підтримку союзників НАТО - Туреччини, Болгарії та Румунії та партнерів в регіоні - України й Грузії.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
21.04