Останні новини

Українську мову світовим музеям: в Колізеї, Версалі та музеї Яд Вашем з'являться україномовні аудіогіди

Перша леді Олена Зеленська анонсувала появу україномовних аудіогідів в трьох всесвітньо відомих музеях: Колізеї (Італія), Версалі (Франція) та Яд Вашем (Ізраїль). Таку заяву вона зробила на Міжнародному форумі культурної дипломатії. 

Про це повідомляє Офіс Президента України. 

«Культурна дипломатія – один з пріоритетних напрямків роботи, який я обрала для себе у статусі дружини Президента. Це – дуже широке поняття, з великою кількістю можливостей та інструментів для залучення й самовираження. Форматів – безліч, але мета – єдина: якомога ширше та яскравіше презентувати нашу країну у світі через її культуру та мову», – сказала Олена Зеленська під час виступу.

Перша леді також наголосила, що її завдання - сприяти поширенню української мови у світі через створення україномовних аудіогідів у найбільших світових музеях та культурних пам’ятках. 

Зазначимо, що цього року у зв’язку з пандемією COVID-19 міжнародний форум культурної дипломатії проводився в онлайн-форматі.Зеленська.jpeg

Фото: Офіс Президента України

За останні півроку в межах ініціативи Олени Зеленської запущено вже сім аудіогідів українською: в австрійській художній галереї Альбертіна та Музеї історії мистецтв, у турецькому палаці Долмабахче, музеї просто неба Ефес та Національному парку Гьореме (Каппадокія), в азербайджанському Національному музеї килима та латвійському Національному художньому музеї. Ще три аудіогіди – для музеїв Чорногорії, Італії та Литви – перебувають на етапі перекладу та звукозапису. Під час візиту Президента та першої леді до Великої Британії у жовтні 2020 року також було підписано меморандум щодо впровадження україномовного аудіогіда в лондонському Тауері.Вийти в ефір
03.12