Останні новини

У вірусу не буде шансів: епідеміологи радять носити одразу дві захисні маски

Такі невеликі модифікації могли б вплинути на рівень передання вірусу, незалежно від базової ефективності фільтрації масок.

Науковці з Центру контролю та профілактики захворювань у США (CDC) провели експеримент щодо того, як захисна маска може захищати людину від зараження коронавірусом. Результати показали, що одна маска може знизити можливість інфікування майже вдвічі, а дві не лишають вірусу майже жодних шансів.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на звіт CDC від 10 лютого.

Читайте також: Від найкращої у світі до найгіршої: які саме вакцини від СOVID-19 отримає Українаcdc.gif

Фото: CDC

Зокрема, науковці проводили експеримент на двох манекенах, що передавали одне одному "вірус" (для імітації розпилювали аерозоль). Дослідники комбінували різні ситуації: коли обидві людини без масок або коли тільки одна; коли піддослідні мали по одній або по кілька масок.

Результати дослідження показали, що захисна медична маска захищає людину від приблизно 56,1% частинок від імітованого кашлю, звичайна тканинна маска не пропускає 51,4% часточок кашлю.

Якщо ж медичну маску підтягнути так, щоб вона щільно прилягала до обличчя (як це зображено на прикладі вгорі) рівень захисту зросте до 77%. Водночас найбільш ефективним виявилось поєднання двох масок: медичної та тканинної поверх неї. Це забезпечило захист у 85,4%.

Ці результати науковці отримали, коли лише один манекен був у масці/масках. Коли обидва піддослідні мали або дві маски на обличчі, або одну заправлену медичну маску, рівень захисту збільшувався до 96,4% та 95,9 відповідно.

Науковці з CDC кажуть, що цей експеримент може стати наочним прикладом того, як важливо у пандемію коронавірусу забезпечити ефективний захист. Такі невеликі модифікації могли б вплинути на рівень передання вірусу, незалежно від базової ефективності фільтрації масок.

Які є зауваження?

Науковці зазначають, що попри наочність результатів, дослідження все ж є обмеженим: вчені перевіряли лише один тип медичної маски та лише один тип тканинної, хоча нині у продажі є безліч їх варіацій.

До того ж не перевірялись і інші комбінації масок: тканинна маска поверх тканинної, медична маска поверх медичної або медична маска поверх тканинної.

Також науковці не можуть визначити ефективність нашарування масок для дітей, що мають менші обличчя, для чоловіків, що мають бороду тощо.

Окрім того, нашарування масок ㅡ це не найкращий варіант для тих, хто має проблеми з диханням.

Однак результати дослідження свідчать, що нинішній спосіб захисту під час пандемії можна покращувати, а наведені приклади продемонстрували свою ефективність.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok