Останні новини

У травні українці можуть залишитися без гарячої води: що відомо

Всі постачальники води й опалення ризикують лишитися без газу.

В Україні вже з 20 травня по всій країні можуть вимикати гарячу воду, а майбутній опалювальний сезон опиниться під загрозою зриву. Все через перехід теплокомуненерго (ТКЕ) на ринкові умови покупки газу за умови величезних боргів і в ситуації, коли за гарячу воду і тепло їм платять вже після використання послуги, а за блакитне паливо доведеться вносити передоплату.

Про це повідомляє Odesa Live із посиланням на Обозреватель.

Читайте також: Стабільні ціни - НКРЕКП встановив річні тарифи на газ для населення

До 20 травня "Нафтогаз" зобов'язаний продавати блакитне паливо постачальникам тепла і гарячої води (ТКЕ) за встановленим тарифом. Таке зобов'язання передбачено спеціальним документом – ПСО. І вже в цьому місяці термін його дії закінчується.

В результаті всі постачальники води й опалення ризикують залишитися без газу, а українці – без гарячої води, а восени і без опалення, розповів глава "Укртеплокомуненерго" Арсентій Блащук.

 "Після скасування ПСО підприємства повинні закуповувати газ за попередньою оплатою. А де гроші взяти, якщо у нас споживач платить після того, як уже використовував гарячу воду і опалення. А що робити тепловикам? Як розрахуватися з боргами ще і купити газ." Опалювального сезону може і не бути", – пояснює Арсентій Блащук.

Як розповів один з великих учасників ринку, на платформі оператора ГТС постачальники тепла і гарячої води вже значаться, як споживачі без постачальника газу. Значить, блакитне паливо їм повинні відключити.

"Проблема в тому, що у них три відра боргів і як вони будуть їх реструктуризувати не зрозуміло. Це ж тепер ринок. Якщо вони з "Нафтогазом" не домовляться, то НАК не буде зобов'язаний поставляти їм газ. Раніше вони були зобов'язані згідно ПСО. І то при обліку певного рівня розрахунків. Тепер такого зобов'язання не буде", – розповідає один з великих учасників ринку.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
09.05