Останні новини

У світі реальна кількість хворих на COVID-19 більше в шість разів - вчені

Вчені з Австралійського національного університету в Канберрі (ANU) провели дослідження за якими вони намагалися встановити кількість хворих на коронавірус. Вони опублікували статтю про свої дослідження в британському науковому журналі Royal Society Open Science. У ньому вони дійшли до того, що у світі у шість разів більше інфікованих. Станом на 19 листопада 2020 року зафіксованих випадків у світі - 55,6 млн осіб. 

Про це йдеться у статті австралійських вчених.

"Кількість заражених коронавірусом, що викликається COVID-19, у Великій Британії, Франції та Бельгії набагато вища, ніж указано в офіційних статистичних даних. В Італії, як показує аналіз, кількість інфікованих у 17 разів вища, ніж повідомляється. Навіть в Австралії, яка демонструє один із кращих показників у світі, насправді заражених у п'ять разів більше, ніж указано в інформації МОЗ", - відзначають вчені ANU.

Їх аргументи також спираються на дані  колег з Мельбурнського університету. Вони свідчать про те, що в 15 провідних країнах світу "середній приріст кількості інфікованих з березня по серпень був у 6,2 раза вищий, ніж повідомлялося".

"Ми виявили, що справжня кількість заражених коронавірусом набагато вища, ніж кількість підтверджених випадків у багатьох країнах, і це має важливі наслідки як для контролю захворювання, так і для прогнозування поширення вірусу. Наш аналіз, зокрема, показав, що понад 5,4 млн осіб у Великобританії - 8% населення - були інфіковані коронавірусом [ред. згідно з офіційними даними, у країні на 18 листопада було зареєстровано 1,43 млн заражених коронавірусом]", - розповів автор дослідження професор Квентін Графтон.

Дослідники вивчили дані жителів 11 європейських країн, а також Австралії, Канади, Південної Кореї та США. Усього їх було 800 млн осіб.

"Наше моделювання свідчить про те, що, наприклад, в Австралії фактична кількість інфікованих наприкінці серпня була в п'ять разів вища, ніж офіційна цифра у 25,7 тис. осіб і швидше за все наближалася до позначки в 130 тис. Це набагато більше за офіційно підтверджену цифру, і це дає привід задуматися над тим, як ми справляємося з пандемією в широкому сенсі", - пояснив професор.

Вчені при проведенні аналізу дослідження використовували метод ретроспективного аналізу.

"Простіше кажучи, ми проаналізували статистику того, скільки осіб померло від COVID-19 в конкретній країні, а потім зробили зворотний відлік, щоб зрозуміти, скільки осіб мало б бути інфіковано, щоб досягти цього рівня смертності. Цей метод дозволяє оцінити справжній рівень інфікування всюди, де є надійні дані про кількість смертей", - розповів Стівен Фіппс з Ikigai Research.

Нагадаємо:

Вийти в ефір
04.12