Останні новини

У США через COVID-19 достроково проголосували рекордні 100 млн виборців: Байден лідирує

На виборах президента США через карантин, пов'язаний з пандемією, викликаною коронавірусом COVID-19, достроково проголосували рекордні понад 100 млн виборців. Ці голоси склали більш ніж 47% від загального числа громадян.

Про це повідомляє CNN.

Американські ЗМІ зазначають, що в цьому році багатьом американцям доводиться стояти в довгих чергах по 8 годин, щоб проголосувати безпосередньо на ділянках.

Тому у 21 штаті та Вашингтоні достроково проголосували вже більша частина виборців, а мінімум в шести штатах - Техасі, Гаваях, Неваді, Вашингтоні, Аризоні та Монтані - явка вже перевищила загальну явку на виборах 2016 року.

Крім того, ще в семи штатах достроково проголосували близько 90% виборців, які в цілому взяли участь в голосуванні у 2016 році. Це Північна Кароліна, Орегон, Колорадо, Нью-Мексико, Джорджія, Флорида і Теннессі.

У загальнонаціональному вимірі, ці понад 100 млн бюлетенів становлять вже 73% від всієї явки на президентських виборах 2016 року.

Водночас лише трохи менше половини виборців, що проголосували достроково - з 16 штатів, які вважаються "ключовими" у визначенні переможця президентських виборів.

Зазначимо, за даними національних соціологічних опитувань, Байден набирає в середньому 52% голосів, Трамп - 43%.

Байдена підтримали 66% з більш ніж 90 млн американців, які вже проголосували достроково. 32% респондентів проголосували за чинного президента США республіканця Дональда Трампа.

Однак Трамп лідирує серед тих, хто планує голосувати в день виборів: за нього готові проголосувати 69% опитаних, тоді як за Байдена - тільки 27%.

Нагадаємо, 3 листопада, ми маємо можливість спостерігати за головною політичною подією року в усьому світі - за виборами президента США. Цього разу за пост глави держави борються чинний президент, представник республіканців Дональд Трамп та кандидат від демократів Джозеф Байден.

Вийти в ефір
29.11