Останні новини

У полоні Канарських островів: українські моряки пів року не можуть отримати зарплатню і повернутися додому

Єдиним виходом з цієї ситуації є звернення до суду.

Українські моряки, які є членами екіпажу двох кораблів Frio V та Galileo, з жовтня місяця не можуть отримати свою заробітну плату і перебувають у Порт-де-ла-Луз на Канарських островах. Всього компанія судновласник Pescatlant заборгувала 373 тисячі доларів.

Про це повідомляє Odesa Live

Читайте також: В Іспанії затримали 3 українських моряків на борту з 18 тоннами гашиша

Міжнародна транспортна асоціація (ITF) засудила цю ситуацію і вимагає виплати заборгованості, а також репатріації (повернення) моряків додому. Після кількох контактів з компанією сторони досягли домовленості про оплату праці екіпажу Frio V, але обіцянка залишилась невиконаною.

Екіпаж Frio V звертався до страховика корабля, втім той обмежився лише тим, що виконує роль посередника для судновласника. Також морякам повідомили, що вищезгадане судно включено до списку “покинутих” суден Міжнародної організації праці. 

Що стосується судна Galileo то воно має статус риболовецького, тому Конвенція Міжнародної організації праці до нього не застосовується, оскільки охоплює лише торговельні судна. 

Моряки.webp

Фото: Морські бізнес-новини України

Юрист благодійної організації “Ассоль” Андрій Шевченко зазначив, якщо судновласник добровільно не хоче виплачувати зарплату, то вихід один - подавати в суд.

“Перед поданням справи в суд виявляється, що у судна дуже багато кредиторів. Що стосується Frio V, то цьому судну вже близько 50 років, тому навряд чи воно являє собою значну комерційну цінність з метою перепродажу... І сума виручена за це судно може не покрити всіх боргів”, - розповідає юрист. 

Шевченко розповів, що моряки потрапляють в подібні ситуації, тому що на ринку праці складається ситуація, коли рядовий склад знаходиться довгий час без роботи і змушений хапатися за всі, навіть сумнівні пропозиції. Він зазначив, що якщо заздалегідь дізнатися про роботодавця, з яким доведеться працювати, можна більшої частини таких ситуацій уникнути.

Більше подробиць можна переглянути у сюжеті Odesa Live. 

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
09.05