Останні новини

У Норвегії знайшли новий вид ос, поведінкою схожих на зозуль

Комахи підкидують свої яйця в інші гнізда, а згодом з'являються личинки, які з'їдають інших.

На півострові Лист у Норвегії вчені знайшли тільки один екземляр нового виду ос-зозуль або смарагдових ос. Вони отримали таку назву завдяки кольору тіла, проте він може легко заплутати людей. Тому що цей вид належить до паразитів.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на інтернет-видання “Phys.org”.

Читайте також: Глобальні питання: що хвилює людей найбільше - ООН

Вчені відзначають, що як правило, різні види відрізняють за зовнішнім виглядом, але оси-зозулі так схожі один на одного, що це ускладнює завдання. Новий вид ос зустрічається дуже рідко, на півострові Лист в графстві Аґдер в Норвегії вдалося знайти тільки один екземпляр.

"Зазвичай ми відрізняємо комах один від одного за зовнішнім виглядом, але зозуліні оси настільки схожі між собою, що це ускладнює", - розповідає дослідник Фроде Едегор.

Дослідники намагалися “розсортувати” ос-зозуль протягом 200 років, прагнучи зрозуміти, які особливості зустрічаються тільки у окремих видів, а які - є відмінними для сімейства. Розвиток штрих-кодування ДНК дозволило розрізняти види ос по розбіжностям в їх генетичному матеріалі.

Комахи спілкуються один з одним за допомогою феромонів. Дуже часто у різних видів такі “мови” відрізняються, щоб не допустити схрещування. Але у випадку з осами-зозулями ця різниця не завжди дозволяє визначити різні види.

оса.jpg

Фото: Phys.org

Вся справа в тому, що цей вид ос є паразитом. За аналогією з зозулями вони підкидають свої яйця в гнізда інших ос і бджіл. Личинки швидко ростуть і з'являються з яєць раніше, ніж личинки комах-господарів. Після цього вони з'їдають яйця і личинки господарів, а також їжу, яку ті приносять в гніздо. Для того, щоб комахи-господарі не виявили “загарбника”, оси-зозулі вчать "мову", на якому ті спілкуються.

Тепер же вчені змогли визначити, що дві майже ідентичних оси-зозулі насправді належать до різних видів. Вони використовують різних господарів, а значить, і “говорять різними мовами”.

"Коли ви живете як паразит, важливо не бути відкритим, а тому зозуля-оса також вивчила мову свого господаря", - каже Едегор.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
15.04