Останні новини

У МВФ занепокоєні планами Кабміну знизити ціни на газ для населення

Рішення про зниження цін ще не прийняте, його оприлюднять найближчим часом

Міжнародний валютний фонд занепокоєний наміром українського уряду найближчим часом прийняти рішення про зниження цін на газ для побутових споживачів. Відомо, що Україна в меморандумі з МВФ взяла на себе чіткі зобов’язання щодо ринкового тарифоутворення на ринку природного газу. Однак, рішення про зниження цін ще не прийняте. Це може бути зроблено найближчим часом.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на заяву міністра фінансів Сергія Марченка в інтерв'ю Радіо НВ.

За словами міністра, постійно проводяться консультації, в тому числі, з Міжнародним валютним фондом. Питання тарифів на газ обговорюється від початку тижня.

"Про те, що таке рішення є можливим, наші партнери знають. В них є відповідна реакція. Вони занепокоєні, що ми в якійсь частині переглядаємо раніше взяті зобов’язання. Зараз питання полягає в тому, що це може бути частиною механізму або тимчасовим рішенням. Цим займається активно в.о. міністра енергетики. Вчора в нього, до речі, був дзвінок з МВФ. Я думаю, що сьогодні також будуть проведені відповідні консультації. Тобто це перманентний процес. Він відбувається постійно. Категорично сказати, що ми вже зробили щось дуже погане, поки що немає [підстав]", - заявив міністр.

За його словами, уряд намагається пояснити представникам МВФ, що неприйняття рішення про зниження цін може мати досить негативні наслідки для економіки країни в цілому.

"Тобто тут питання, наскільки ми аргументовано цю позицію будемо доводити", - додав Марченко.

МВФ.jpg

Фото: соцмережі

Нагадаємо, на Одещині більше 300 мешканців села Кучурган влаштували акцію протесту із назвою "Стоп локдаун!" і перекрили автомобільну дорогу. Причина - високі тарифи на газ для населення та неприйнятні умови для дистанційного навчання дітей у школах.