Останні новини

У грудні адміністративний суд розгляне позов Сергія Гриневецького до ОДА

17 листопада Одеський окружний адміністративний суд прийняв до розгляду позов кандидата в голови облдержадміністрації нардепа Сергія Гриневецького до ОДА. Процес почнеться через 30 днів, тобто вже в грудні.

Про це повідомляє “Думская”.

На політика поширюється люстраційна заборона, передбачена Законом України “Про очищення влади”: в 1990-1991 роках він був першим секретарем Роздільнянського райкому Комуністичної партії Радянського Союзу. У зв'язку з цим до 2024 року Гриневецький не може займати керівні пости в органах державної влади нашої країни.

2 листопада Сергій Гриневецький подав до облдержадміністрації документи про призначення на вакантну посаду заступника голови ОДА. Адміністрація перевірила його на відповідність так званим “критеріям очищення влади” й 6 листопада відмовила, тобто застосувала до політика люстраційна заборона.

Тим часом згідно з частиною 5 ст. 1 Закону “Про очищення влади”, запроваджені цим нормативним актом заборони можуть застосовуватися до особи лише один раз. Таким чином, якщо адмінсуд визнає відмову облдержадміністрації незаконним, це дасть Сергію Гриневецького правовий імунітет від люстраціїі та дозволить Володимиру Зеленському призначити його головою ОДА.

Нагадаємо, у вівторок, 17 листопада, стало відомо, що Служба безпеки України скерувала до суду обвинувальний акт щодо затриманого в Одесі бойовика. Йдеться про колишнього учасника незаконних збройних формувань “ДНР”. Він брав участь у бойових діях проти сил антитерористичної операції.

Вийти в ефір
04.12