Останні новини

У 2020 році імпорт з Росії до України скоротився на 35%, а з країн СНД у цілому - на 29%

ЄС є "якірним торговим партнером України" - на нього припадає 40,7% торгового обороту України, попри скорочення та імпорту (на 6,2%) і експорту (на 11,3%).

Загалом колись домінантний в нашій торгівлі СНД має в структурі нашого імпорту 15,6%, а РФ - 8,4%. В експорті з України СНД має лише 12,1 відсотка (Росія відповідно - 5,5%).

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства - торгового представника України Тараса Качку.

Читайте також: За 2020 рік Одеська залізниця втратила 1,5 млн грн на крадіжкахторгівля.jpg

Фото: Економічна правда

“Експорт в інші країни світу (поза СНД) був у 2020 році на рівні 99,9%. А імпорт скоротився на 6,2%", - додав Тарас Качка.

За його словами, ЄС є "якірним торговим партнером України" - на нього припадає 40,7% торгового обороту України, попри скорочення та імпорту (на 6,2%) і експорту (на 11,3%).

"Завдяки феноменальному росту експорту з України (на 98%), Китай має в структурі нашої торгівлі місце більше ніж весь СНД: 14,9% обігу, 14,5% експорту і 15,4% імпорту. Частка США в нашій торгівлі лишилася незмінною: 3,8% обігу, 2,0% експорту і 5,5% імпорту", - зазначив торгпред.

Хоч наш експорт до Туреччини й скоротився, але сальдо в торгівлі з нею лишилося позитивним. Частка Туреччини в торгівлі трошки зросла (на 0,2 відсоткових пункти) і склала 4,7% від усього обігу.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!