Останні новини

Труханов пригрозив відключати світло та воду ФОПам за порушення карантину: чи законно це

Міський голова вважає, що робота розважальних закладів заважає працювати поліції.

Мер Одеси Геннадій Труханов вирішив боротися із розважальними закладами, які працюють попри “червону” зону. Так, він запропонував відключати порушників від електро- та водопостачання. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на брифінг за підсумками виїзного засідання парламентського Комітету з питань здоров‘я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Читайте також: Одеська активістка розповіла, як виглядають кисневі концентратори після лікарні

Труханов зазначив, що він знає про те, що деякі заклади продовжують роботу. На його думку, власники "просто не розуміють", а тому місцева влада нічого зробити не може.

“Ми працюємо над тим, щоб установи дотримувалися карантину. Щогодини і щодня працюємо над цим. Але я бачу, що не всі розуміють. І тому ні поліція, ні патрульні, ні місцева влада... Якщо суспільство не розуміє, ми нічого не зробимо”, - каже мер.

Міський голова вважає, що це заважає поліції виконувати свої обов’язки. Адже правоохоронці зараз замість того, щоб ловити злочинців, вимушені контролювати розважальні заклади. 

"Якщо окремі заклади цього не розуміють, якщо є факт роботи попри заборону... Треба вимкнути світло, вимкнути воду і просто закривати їх. Все. Не працюватимуть. Можливо, тоді хтось зрозуміє всю серйозність", - говорить мер.

Чи є законні підстави? 

У випадку відключень електроенергії, літера закону - не на боці Труханова. В Правилах роздрібного ринку електричної енергії, які були затверджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), чітко визначені умови, коли постачальник може відключити споживача. Серед них немає норми, яка передбачає обмеження електропостачання через недотримання карантинних обмежень. 

У разі таких відключень, які пропонує міський голова Одеси, споживачі можуть звернутися до суду, де буде вирішуватися питання законності подібних заходів.

За законом порушення умов карантину - є адміністративним, і тягне за собою лише накладання штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів.

Нагадаємо:

  • Станом на ранок 9 квітня в Одеській області виявили 1 194 нових випадків захворювання COVID-19. З початку пандемії у нашому регіоні лабораторно підтвердили 118 743 хворих.
  • В Офісі президента розповіли, що повільний процес вакцинації населення від COVID-19 обумовлений нестачею вакцин. Влада очікує постачання кількох партій препаратів і тоді кількість щеплень зросте. 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
15.04