Останні новини

Треба ще постаратися: одеські ВНЗ виявилися найнедоступнішими в Україні

Також у країні велика частина дипломів не реалізується, оскільки мало хто йде працювати за фахом.

За часткою студентів, які значаться на бюджеті, Одеська область посіла останнє місце в країні. З 75 тисяч майбутніх спеціалістів ВНЗ лише 33% вчаться коштом держрахунку.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Держстат.

Читайте також: “Здорове меню” без сосисок у тісті - у школах Одеси з'являються нові страви

Для порівняння, в Києві, куди їдуть вчитися з усієї України і йде гостра боротьба за кожне місце, бюджетників виявилося 36,4%. Ще нижчі показники серед студентів, що надійшли у 2020 році - всього 30,6% бюджетних місць по Одеській області. У Києві - 35%.

Значна частина спеціальностей, які мають попит серед абітурієнтів, непотрібні на ринку праці. Так, у 2020 році з 277 тисяч студентів 40 тисяч надійшло на управлінські спеціальності, 18 тисяч - різні соціальні та поведінкові науки, а також журналістику, ще 14 тисяч пішли вивчати мистецтво. Водночас на інженерів надійшли 14 тисяч осіб, на аграрні спеціальності 12 тисяч, на вивчення хімії і біоінженерії - лише 2 тисячі.

Нагадаємо:

  • Мовний омбудсмен Тарас Кремінь вважає, що гімн Одеси суперечить закону, оскільки виконується російською мовою. Міська влада поки не коментує заяву.
  • В рамках реформи “Нова українська школа” в деяких навчальних закладах Одещини запровадять нові предмети: “Фінансова грамотність”, “Основи податкових знань” та “Корисні звички”. Школярі почнуть вивчати ці дисципліни з 1 вересня 2022 року за бажанням.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok! 

Вийти в ефір
06.05