Останні новини

Технічна перерва та відсутність результатів голосування: стали відомі порушення Кароліно-Бугазькій сільській ТВК

Кароліно-Бугазька сільська територіальна виборча комісія ухвалила рішення "зробити перерву" в безперервному засіданні приблизно о 00:40 27 жовтня. Також ТВК відпустили представників обох дільничних виборчих комісій додому до 12-ї години 27 жовтня. 

Про це повідомляє ОПОРА.

Як з'ясував спостерігач, уся виборча документація, яку принесли члени цих ДВК, залишилася у приміщенні територіальної виборчої комісії. Документи ДВК були перенесені на другий поверх під охорону поліцейського.

Що цікаво, Кароліно-Бугазька сільська ТВК датувала протокол про результати голосування з виборів сільського голови тим часом, на який члени цієї ж комісії оголосили технічну перерву. Документ підписан головою, заступником, секретарем та ще вісьмома членами ТВК. Згідно з цим документом, найбільшу кількість голосів отримали Андрій Апанасенко – 743, Станіслав Кліменко – 524 та Олександр Васильєв – 132.

Водночас, як стало відомо зі ЗМІ, вранці 27 жовтня відбулася перша сесія новообраної Кароліно-Бугазької сільської ради, на якій кандидат на посаду сільського голови Андрій Апанасенко склав присягу.

Так, у ранку 27 жовтня спостерігач ОПОРИ прийшов у приміщенні ТВК, але там нікого не було. Протягом дня, до 18-ї години, до приміщення не прибули члени дільничних виборчих комісій і члени ТВК. 

28 жовтня приміщення ТВК теж було зачинено, члени комісії так і не не з’явились. У Білгород-Дністровській районній ТВК спостерігачеві ОПОРИ повідомили, що вони очікують прибуття членів сільської ТВК з протоколами про підсумки голосування на виборах депутатів районної ради 28 жовтня.

"Згідно з ч. 2 6 cт. 268 Виборчого кодексу України територіальна виборча комісія на підставі протоколів дільничних виборчих комісій встановлює результати голосування з відповідних місцевих виборів сільського, селищного, міського голови, депутатів у багатомандатних виборчих округах, про що складає протокол. Другий примірник протоколу невідкладно вивішується для загального ознайомлення у приміщенні ТВК. Спостерігачі ОПОРИ, перебуваючи в приміщенні ТВК, не зафіксували оприлюднення протоколу про встановлення результатів голосування", - пишуть на сайті ОПОРА.

Також, відповідно до ст. 282 Кодексу ТВК не пізніш як на п'ятий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює шляхом опублікування у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації результати виборів сільської ради, сільського голови, а також розміщує їх на офіційному вебсайті комісії чи відповідної ради (за наявності), регіонального, територіального представництва Центральної виборчої комісії (у разі їх утворення). Станом на 28 жовтня рішення про офіційне оприлюднення результатів виборів Кароліно-Бугазької сільської ради та сільського голови в місцевих друкованих засобах масової інформації не публікувалося.

Нагадаємо, 27 жовтня, Приморський районний суд Одеси обрав запобіжний захід чотирьом громадянам Ізраїлю, яких звинувачують в контрабанді 120 кілограм кокаїну. Їх відпривили у СІЗО на два місяцы, з можливістю вийти під заставу - 30 мільйонів гривень для кожного. 

Вийти в ефір
05.12