Останні новини

Таїнство приготування: в Одеському Свято-Успенському монастирі показали, як випікають проскури

В Свято-Успенському чоловічому монастирі в Одесі відкрили завісу і показали українцям, як готують проскури. Це ті хлібці, які віряни можуть придбати в церковній лавці.

Про таке повідомили в Одеській єпархії. 

Проскура в перекладі з грецької мови означає "приношення". Маленький круглий хлібець, який готують з пшеничного тіста з використанням святої води символізує єдність людини і Бога. 

Для всіх церковних общин важливою місією під час випікання, за словами пекарів, є здатність слухатися. Ба більше - жодна православна церква без приготування цього хліба не зможе провести Літургію. Тож усі, хто долучається до процесу приготування "плоті Іісуса" - одягають білий одяг та по черзі читають молитви. 

"Момент складний коли тісто вже підійшло. Десь в середньому за один раз випікаємо близько 3 тисяч", - сказав завідувач проскурнею Ієродиякон Петро.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=322&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FOdesskaja.eparhija%2Fvideos%2F384991799369479%2F&show_text=false&width=560" width="560" height="322" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Нагадаємо:

Вийти в ефір
04.12