Останні новини

Сходи для грабіжників: на Катерининський, 69 власник незаконно переоблаштовує приміщення під кафе

Він врізався в інженерні мережі, а також зніс кілька несучих конструкцій.

На Катерининській, 69 вже кілька років тягнеться боротьба жителів будинку з власником нежитлового приміщення на першому поверсі. Його намагаються переоблаштувати під заклад громадського харчування, не маючи на це згоди власників квартир. Наразі, там встановили захисну конструкцію для кондиціонерів, яка відкриває шлях для грабіжників у вікна квартир. 

Про це Odesa Live дізналася від жильців багатостраждального будинку на Катерининській, 69. 

Читайте також: Суд виніс рішення у справі “Догтауну” на меморіалі 411 Батареї

Все почалося, ще в червні 2019 року, коли власник нежитлового приміщення на першому поверсі Григорій Шапіро вирішив перетворити офіс під заклад громадського харчування. Без дозволу жителів будинку почалася реконструкція з самовільним втручанням в несучі та огороджувальні конструкції, а також їх руйнуванням в декількох місцях. Крім того, власник врізався у внутрішньобудинкові інженерні мережі. 

Жителі будинку зверталися до всіх можливих міських структур. За допомоги депутатки міської ради Лілії Леонідової вдалося домогтися щоб Приморська районна адміністрація, ДАБК Одеської міськради та КП ЖКС “Порто-Франківський” в ході неодноразових перевірок підтвердили незаконність проведених в зазначеному приміщенні робіт. 

Катерининська, 69 3.jpg

Фото: 2gis

На жаль, власника це не зупинило. Він вже розрахувався за два накладених на нього штрафи, а у судах триває розгляд справ щодо його самовільної реконструкції. 

Читайте також: В Одесі незаконно будують дві висотки на Вільямса

Коли у червні 2020 року, на порозі відчаю, жителі зібралися перекривати вулиці, щоб домогтися справедливості, в справу вступила Приморська районна адміністрація. Чиновники пообіцяли, письмово проінформувати міські управління і департаменти, від яких залежить видача дозвільних документів про самоврядні дії власника. 

“Однак, дану публічну обіцянку Приморської РА не було виконано, а ініціатива його (зібрання з жителями - ред.) проведення переслідувала лише одну мету - замилити жителям очі до виборів! Так і сталося. Відразу після виборів мера стався блискавичний ланцюжок незаконних дій, як Григорія Шапіро, так і міських структур”, - розповідають мешканці. 

Катерининська, 69 4.jpg

Фото: 2gis

Жителі розповідають, що Департамент архітектури та містобудування Одеської міської ради надав власникові містобудівні умови і обмеження, а ДАБК Одеської міської ради в свою чергу, видав повідомлення про початок будівельних робіт з реконструкції нежитлового офіс-магазину з пристосуванням під кафе. А вже через тиждень, 30 жовтня, ДАБК звітував про готовність об'єкта. 

Читайте також: Держекоінспекція оштрафує підприємство, що зруйнувало схил в Одесі

Наразі власник монтує незаконну конструкцію, яка може служити сходами до місцевих жителів у квартири. 

“Встановлюють незаконно конструкцію захисну для кондиціонерів на фасаді, буквально сходи до місцевих жителів в квартири. Поліцію вже викликали. У Приморської РА сказали ЖКС готує припис”, - розповів ведучий Оперативного штабу Odesa Live Дмитро Богомолов. 

Катерининська, 69 1.jpg

Фото: Сергій Соболєв

Катерининська, 69 2.jpg

Фото: Сергій Соболєв

Нагадаємо: 

  • На 13 станції Великого фонтану пройшов мітинг одеситів проти забудови узбережжя. Саме на цьому місці має вирости величезна багатоповерхівка “Каліпсо”. 
  • В Одесі з 2 по 5 лютого комунальники демонтували 80 рекламних конструкцій та склали 165 актів фіксації порушень розміщення комерційних оголошень. Наразі вони продовжують перевіряти дотримання правил розташування реклами на вулицях.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
21.04