Останні новини

Стримуючий фактор для Росії: США планують відправити військові кораблі у Чорне море

Про намір увійшти у води Америка має повідомити Туреччину за два тижні.

Сполучені Штати Америки мають намір упродовж найближчих тижнів відправити військові кораблі в Чорне море. Усе для демонстрації підтримки Україні на тлі ескалації з боку РФ у регіоні.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на телеканал CNN з посиланням на чиновника в оборонному відомстві США.

Читайте також: Російські війська розклали табір неподалік кордону з Україною – розслідувачі

За процедурою, передбаченою Конвенцією Монтре, США повинні повідомити Туреччину про свій намір увійти в Чорне море за 14 днів. Водночас, поки офіційно не повідомляється, чи була вже подана ця заявка.

"Військово-морські сили США регулярно діють у Чорному морі, однак розгортання військових кораблів саме зараз буде чітким меседжем для Москви, що Сполучені Штати пильно стежать за ситуацією", - зауважив чиновник.

Водночас, за словами представника Пентагону, літаки американських ВМС продовжують розвідувальні польоти в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем для моніторингу російської військово-морської діяльності. Окрім того, відстежується активність російських військ в окупованому Криму.

При цьому зазначається, що у Вашингтоні не вважають зосередження російських військ на кордонах з Україною порядком, вишуканим для наступальних дій.

"У разі будь яких змін ми будемо готові відповісти", - додав він.

Додамо, що США, а також країни НАТО неодноразово висловлювали чіткі заяви про підтримку суверенітету й територіальної цілісності України на тлі загострення на Донбасі, а також посилення військової активності РФ у регіоні східної Європи.

кораблі.jpg

Фото: narodna-pravda

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
15.04