Останні новини

Старі назви одеських вулиць не повернуться: офіційна відповідь Інституту Національної Пам’яті

Міський голова Одеси, Геннадій Труханов під час сесії Міської ради запропонував повернути старі радянські назви вулицям нашого міста. Інститут національної пам'яті дав офіційну відповідь, де чітко зазначає, що повернення старих назв проспекту Небесної Сотні і вулиці Інглезі не можливо у рамках чинного законодавства. 

Про це повідомляє Думская.

Згідно офіційної відповіді, повернення назви: проспект Маршала Жукова і вулиця 25-ої Чапаївської дивізії - неможливо, так як порушує закон “Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій”.

У відповіді зазначено, що: “Частина шоста статті 3 вказаного закону прямо забороняє "присвоювати юридичним особам та об'єктам права власності імена або псевдоніми осіб, що обіймали керівні посади у комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади і управління СРСР”.

Це прямо стосується Георгія Жукова, якій займав посаду міністра оборони в вищому керівництві СРСР. 

Щодо 25-ої Чапаївської дивізії було зазначено, що саме вона була причетна до приходу радянської влади в Україні. 

Скріншот: Думская

Скріншот: Думская

Скріншот: Думская

Нагадаємо, 16 вересня відбулася остання перед виборами в місцеві органи самоврядування сесія Одеської міської ради нинішнього скликання, на котрій депутати проголосували за черговий кредитний портфель у півмільярда гривень для міста. Вступить в силу таке рішення тільки після погодження з Міністерством фінансів України.

Вийти в ефір