Останні новини

Стабільні ціни: НКРЕКП встановив річні тарифи на газ для населення

Річний тариф діятиме з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.

З 1 травня запроваджуються річні тарифи на газ. Відповідну постанову ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на засідання НКРЕКП 7 квітня. 

Читайте також: Скільки одесити переплачують за комунальні послуги

“З 1 травня буде введена річна ціна за замовчуванням, її отримають усі споживачі. Це позбавить ринок турбулентності. Ціна буде одна”, - сказав голова нацкомісії Валерій Тарасюк.

Усі постачальники, будуть зобов'язані у період до 25 квітня 2021 року довести до всіх побутових споживачів інформацію про ціни, що діятимуть протягом цього періоду. У період дії річного контракту ціну можна буде змінювати лише у бік зменшення. Збільшувати ціну в порівнянні з тою, яка буде встановлена станом на 25 квітня, неможливо.

Разом із тим, постачальник зможе пропонувати будь-які інші продукти для споживачів. Окрім того, споживачі можуть змінювати постачальника.

“Якщо споживач, прорахувавши своє споживання, буде вважати за потрібне змінити річний продукт, у нього будуть усі права й можливості”, - зазначили в ході засідання.

У ході засідання НКРЕКП голова ГК “Нафтогаз України” Максим Рабінович також запропонував повідомляти споживача про зміну тарифного плану тим самим способом, яким постачальник подав відповідну заяву. Це дасть змогу зменшити кількість письмових повідомлень. Нацкомісія врахувала цю пропозицію.

Нагадаємо: 

  • З 1 квітня ціни на блакитне паливо знову почали зростати. Гранична ціна - 6,99 грн за куб, яку уряд запровадив з 1 лютого, припинить свою дію 31 березня.
  • У 2021 році, навіть якщо українці відмовляються користуватися газом, їм все одно буде приходити платіжка за доставку блакитного палива. А тим, хто користується, але економно, все одно прийде рахунок за більші обсяги, ніж показує лічильник. Все це стало результатом введення нової формули для розрахунку споживання газу.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok! 

Вийти в ефір
22.04