Останні новини

Справа Стерненка: в апеляційному суді Одеси почали розглядати апеляцію на вирок

Захід розпочався об 11:30.

В Одеському апеляційному суді, 16 квітня, розглядають скаргу адвокатів екслідера “Правого сектору” Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука щодо вироку. Кожен з них отримав 7 років та 3 місяці тюрми через справу про викрадення колишнього депутата Комінтернівської районної ради Сергія Щербича у 2015 році. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на трансляцію засідання.

Читайте також: Приморський суд оголосив вирок Сергію Стерненку - подробиці справи

Станом на 16:31

Засідання завершено, його перенесли на 23 квітня на 12:00, аби детальніше розглянути справу. Воно відбудеться також в апеляційному суді. Такий захід запровадили через кінець робочого дня колегії суддів. 

Станом на 16:09

Прокуратура зауважила, що суд детально не проаналізував усі деталі справи. Тому треба проводити комплексні заходи, а не виривати з контексту. Сторона обвинувачення зазначила, що фігуранти справи нібито хотіли зупинити діяльність депутата, однак потім чомусь вирішили заволодіти майном потерпілого. За таких умов, до вироку потрібно включити статтю про викрадення людини, але звільнити від відповідальності за нею, помітила прокурорка. 

"Ви вважаєте, що допит свідків не потрібен і вважаєте вирок суду обґрунтованим. Обставини слідчого експерименту, які повідомила слідчому свідок Захарченко, цитата: "спочатку вона через вікно квартири побачила дві авто. Після цього вийшла у двір та побачила автомобіль". Звідки суд взяв такі відомості? Свідок же не допитувався", - помітила захисна сторона активістів.

Втім прокурор сказав, що питання є сенс ставити суду першої інстанції.

Станом на 16:03

За словами прокурорки, скасувати вирок можна частково, бо судом першої інстанції не були враховані боєприпаси. Був проведений обшук за місцем мешкання екслідера "Правого сектору", тоді виявили та вилучили пістолет з магазином в якому знаходилися сім гумових куль з патроном. Суд в мотиваційній частині не врахував їх. У прокурорки виникли питання після доводів сторони захисту.

Станом на 15:55

Судді повернулися з перерви, засідання продовжується. Адвокат Демчука Ілля Воробйов разом з колегами, назвали вирок необґрунтованим, бо здогадатися про злочин можна з "контексту". За їх словами, немає конкретизації щодо того, хто утримував і бив колишнього політика. Тому з яких саме мотивів суд дійшов висновку, що це був єдиний задум - незрозуміло. Висновки не підтверджують, чому саме нашкодили - здоров’ю або життю. "Це такий собі доказ", зауважили під час засідання, бо свідчення потерпілого є інтерпретацією подій.

На питання чи були в приміщені засуджені Стерненко та Демчук Сергій Щербич відповів неоднозначно - "можливо були". Тобто він не підтвердив чи дійсно були там фігуранти справи, хто заволодів його майном він теж не знає. Варто нагадати, що за таких умов і доказів двох людей засудили на 7 років та 3 місяці. Незрозуміло, які саме були слідчі дії, аби перевірити показання потерпілого.

Станом на 14:50

Віталій Коломієць, який також представляє інтереси екслідера "Правого сектору", сказав, що документи справи суперечливі. Вони містять багато сумнів, складені неправильно, у тому числі хронологія, час, відстані тощо. Він каже, що жоден з процесуальних документів справи не є еталонним чи достовірним. Судді взяли перерву на пів години. 

Під час засідання обговорювали те, що суддя Віктор Попревич, який виніс вирок Стерненку, приймав документи російською мовою. Йдеться про ті, які передавалися від прокурорів, слідчих та експертів. Такі дії є порушенням ст. 10 (Державною мовою в Україні є українська мова) КУ. 

Станом на 14:09

Щодо шпиталізації постраждалого Сергія Щербича адвокат зазначив, що його доставили до лікарні 25 квітня о 22:55. Тоді колишньому політику наклали гіпс. А вже наступного дня з'явилась фотографія, де його немає й чоловік виглядає фізично цілим. 

Захисна сторона Сергія Стерненка помітила, що пістолет вітчизняного виробництва для відстрілу еластичних куль не є предметом злочину. В експертизі було вказано, що конструктивні зміни не вносилися, втім за версією слідства його переробили на вогнепальний. Суд першої інстанції посилається на постанову Палати Верховної Ради, у якій сказано, що немає заборони цивільного обігу будь-якої зброї. суд стерненка

Станом на 13:47

Адвокат Сергія Стерненка каже, що у показах Сергія Щербича багато недоліків, так само як і в діях правоохоронців під час слідчих дій. Він просить скасувати запобіжний захід та закрити справу, бо вона була сфальсифікована: "зухвало, некрасиво та неякісно".

суд стерненка

Масі Найєм показував витяг з ЄРДР, який зареєстрували за ч.2 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) КК України. Розслідування інших злочинів були без внесення до бази. Тому це є достатньою підставою, аби сумніватися в достовірності єдиного витягу, де немає часу реєстрації. Адвокат зазначив, що за таких умов доказ є неналежним, а також не згенерованим у системі. Його додали через текстовий редактор, а згідно з КПК та положенням про порядок введення до ЄДР це інструмент контролю достовірності та законності. 

суд стерненка

Станом на 13:23 

Судді повернулися з перерви, яку оголосили через обшуки за участю НАБУ, САП та СБУ. Їх проводили за місцями проживання окремих суддів та осіб. Адвокат Сергія Стерненка Масі Найєм розпочав розповідати свою версію та хронологію подій. Йдеться про ситуацію, коли нібито викрали та катували Щербича.

  стерненко суд НАБУ

Станом на 12:31

За даними Сергія Стерненка, апеляційний суд заборонив проводити трансляцію засідання. Зазначимо, що воно спершу було відкритим.

Скріншот: Сергій Стерненко

Скріншот: Сергій Стерненко

На початку засідання Сергій Стерненко, Руслан Демчук та їхні адвокати зауважили, що головуюча суддя Аліна Кадегроб упереджена. Тоді прокуратура виступила проти, а судді на початку засідання пішли до нарадчої кімнати, однак клопотання активіста не підтримали. 

Поліція вимагає не скасовувати вирок Сергію Стерненка, а для Демчука посилити ще на 7 місяців. Під час зачитування вироку Приморського райсуду врахували позицію діячів. Вони вважають справу сфабрикованою та недоведеною, а покази Сергія Щербича - неправдивими. Саме тому захист Сергія Стерненка просить закрити справу через відсутність доказів. Втім прокуратура подала заперечення на апеляційну скаргу адвокатів.

Читайте також: Затриманого на акції на підтримку Стерненка відправили під домашній арешт

Серед присутніх під час заходу прокурорки Ганна Коломійчук та Наталя Бойко. Інтереси Стерненка представляють адвокати Масі Найєм, Вадим Оксюта, Андрій Писаренко. Захист Демчука - Ілля Воробйов.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
10.05