Останні новини

Спалах чуми: в Одеській області виявили хворобу у свиней - подробиці

У селі в Одеській області виявили спалах чуми, якою хворіють тільки свині

У с. Кам’яне Савранського району зареєстрували спалах африканської чуми, якою хворіють тільки свині. Вже померло 12 тварин та хворіє 32 голови.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на офіційний сайт Болградської райдержадміністрації.

Відомо, що хвороба не загрожує людям, хворіють лише свині. Проте від АЧС не існує ліків та вакцин, тому показник смертності дорівнює 100%. Зазвичай господарі тварин умертвляють та спалюють недужих. У випадку захворюванності усе поголів’я свиней у радіусі 3 км підлягає знищенню. 

Держпродспоживслужба Болградського району закликає власників тварин уважно спостерігати за їхнім здоров’ям та рекомендує дотримуватися наступних вказівок:

  • Утримувати: наявних в особистих підсобних господарствах свиней в господарствах в обгороджених місцях - безвигульне; використовувати окрему спецодяг та інвентар для догляду за свинями і проводити їх дезінфекцію після проведених робіт.
  • Не допускати: вільного вигулу свиней з приміщень; контакту свиней з іншими тваринами і сторонніми особами; придбання, ввезення та вивезення свиней за межі свого господарства без ветеринарного огляду.
  • Постійно виконувати: для годування, напування і догляду за свинями мати окрему одяг і взуття; в разі появи захворювання свиней або раптової їх загибелі.
  • Негайно звернутися в державну ветеринарну службу, повідомити про це в адміністрацію сільської ради; не викидати трупи тварин, відходи від їх змісту і переробки на звалища, узбіччя та інші місця; проводити утилізацію в місцях, визначених адміністрацією сільської ради; не завозять свиней без дозволу державної ветеринарної служби.

Пам’ятайте, що рано чи пізно інфіковане вірусом АЧС м’ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них житиме впродовж тривалого часу.

Нагадуємо: