Останні новини

Сміття, сморід і бруд: кореспонденти Odesa Live показали поселення безхатченків

В історичному районі Сахалінчик та на улюбленій одеситами й гостями міста Трасі здоров’я є осередки справжнього смітника із криміналом. В тих районах безхатченки створили поселення, де живуть вже не перший рік. Навколо панує антисанітарія, всюди бруд, а місцеві жителі страждають від смороду.

Про це в прямому ефірі Odesa Live повідомили ведучий Оперативного штабу Денис Шацило та журналістка Анна Мурадова.

В поселенні на Сахалінчику проживає близько 30 людей, серед яких є діти. В них є саморобна кухня, посуд, дитячі іграшки, зимні речі й навіть телевізор, хоча незрозуміло звідки вони беруть світло.

“Поки, що тут є тільки дві жіночки, вони дозволили нам зайти, але коментарі давати не будуть. Отже, розпочинається все з такого самодільного паркану і це вхід в такий табір”, - розповідає Денис.

В поселенні живуть п’ять сімей. За їх словами, ці люди працювали на комбінаті і їх сюди відселили, пообіцяли житло, але цього так і не сталося.

“Тут багато також і сміття, але, на перший погляд, люди дуже добрі. Вони не вірять, що ми їм чи хтось інший допоможе, вони зневірені, але без криміналу - нам не погрожували. Нам дозволили тут ходити. Наразі здається, що всі на роботі: десь на вокзалі чи Старосінній площі, а збираються вони тут ввечері”, - зауважує ведучий.

Неподалік є ще один подібний табір, але повз залізної дороги їх декілька.

“Вони збирають все, що є у людей в яких є житло і приносять це сюди. Тобто сміттям це назвати важко, я б не називав. Це їх речі й вони комусь потрібні”, - підкреслив Денис Шацило.

Крім того, він зауважив, що прогулюючись їх поселенням він не побачив шприців чи інших речей для зловживання наркотиками.

На Трасі здоров’я поселення безхатченків зосереджено на схилах, але нещодавно на них була пожежа. Не дивлячись на те, що з одного боку траси історичний центр міста, з іншого гучна й велика Аркадія, а позаду зводять новобудови - на самих схилах такі поселення не є одиничними випадками.

“За моєю спиною знаходиться таке поселення безхатченків, яке майже повністю згоріло. На місці є саморобні намети, обгорілі предмети побуту, одяг, залишки ковдр... Це все лежить під небом”, - розповідає журналістка.

Вона зазначила, що минулого разу, коли тут почалась пожежа, їм дуже пощастило, бо люди оперативно звернули увагу на неї й викликали пожежників. В самому поселенні видно, що люди, які там живуть, розводять полум’я. Можливо, це і було причиною пожежі.

Поряд зі згорілим поселенням є ще одне, але там речі цілі, що означає, що люди в таборі живуть досі.

“Це небезпечно, бо всі ці речі лежать під небом, вони дуже швидко підпалюються. Схили Траси здоров’я всі в сухій траві, яка переймає на себе полум’я. В наступний раз може не пощастити та вогонь може перекинутися на більші масштаби”, - сказала Анна.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Fy3dWoT0OwY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, у той час як в Одесі відремонтують їдальню в санаторії "Одеса" на Французькому бульварі за 56 мільйонів гривень, у шкільних їдальнях годують дітей простроченою продукцією. В Одесі батьки учнів загальноосвітньої школи №16 на вул. Пироговській, 25 обурені від того, чим годують їх дітей. 

Вийти в ефір