Останні новини

Смітники біля дерев та непрацюючий ліфт: що подарували одеситам проєкти “Громадського бюджету”

Проєкт “Соціально-активний громадянин” почав працювати в Одесі в 2016 році.

Наразі в Одесі можна побачити багато проєктів, реалізованих за роки існування "Громадського бюджету". Але не всі з них тішать очі одеситів, як від них очікували 5 років тому. Так, ґратки для дерев у центрі міста перетворилися на смітники, а спеціальний підйомник для маломобільних груп населення у пішохідному переході так і не запрацював. 

Як виглядають зараз ті проєкти, які були реалізовані ще 5 років тому розбирався Odesa Live

Читайте також: Цьогоріч на туризм в Одесі виділили майже 12 млн - міськрада

Автором проєкту “Місто без пилу” став депутат міської ради минулого скликання від партії “БПП” Петро Іонов. За задумом, мали встановити декоративні пристовбурні ґратки навколо кожного дерева в центрі Одеси. Підрядником виступила компанія СК “Градострой”. 

Втілили його у життя в листопаді 2017 року. Однак вже дуже скоро одесити зіштовхнулися з тим, що ґратки замість захисту від пилу стали попільничками та смітниками. 

Вартість проєкту склала 5 мільйонів гривень. За законом, підряд на таку суму треба було розіграти на тендері. Однак, це стало не вигідно для Петра Іонова, та врешті-решт суму розділили на чотири. Таким чином кожен лот коштував менше 1,5 мільйона гривень, що дозволяло тендер не проводити. 

У підсумку, замість того аби встановити ці ґратки по всьому центру міста, грошей вистачило лише на чотири вулиці. Більш того з 3 тисяч штук було облаштовано всього 448 конструкцій. 

Читайте також: Багатомільйонна реставрація - або як на весні з Будинку Русова падає штукатурка та провалюється плитка

Наступним проєктом, який перевірили наші журналісти, стали доступні та безпечні переходи для людей з інвалідністю у переходах на залізничному вокзалі. Цю ідею свого часу запропонувала “Антидискримінаційна конфедерація”, і на неї виділили 4 мільйони гривень. 

В 2018 такі ліфти встановили у підземних переходах, але вони так і не запрацювали. Знімальна група, керуючись інструкцією, намагалася запустити один з підйомників. Так, він автоматично розклався, але нікуди поїхати на ньому не вдалося. 

Більше перевірених проєктів громадського бюджету можна переглянути у відео. 

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
10.05