Останні новини

Смерть Михайла Жванецького: реакція політиків, зірок та колег гумориста

6 листопада Україну та світ вразила сумна звістка - на 86-ому році життя помер відомий одеський гуморист, сатирик і письменник Михайло Жванецький. Його смерть стала несподіваною, оскільки чоловік ще мав плани.

Водночас, у соцмережах повідомили, що останніми роками артист лікувався від раку.

Про це написав EurAsia Daily.

Про діагноз знаменитий гуморист дізнався у кінці 2019 року. Який саме рак був у сатирика – він приховував. Однак стало відомо, що минулого року йому діагностували рак передміхурової залози. Цього літа Михайло Жванецький говорив, що останнім часом дуже погано себе почуває.

Для одеситів, політиків, зірок та колег "по цеху" звістка про смерть Михайла Жванецького стала неабияким потрясінням, про що вони написали у соцмережах. Хтось дякував за дружбу та епоху гумору, яка прославила Одесу на весь світ. Відреагував на втрату артиста й український президент.

 Чинний голова Одеської міськради висловив співчуття рідним Михайла Жванецького на своїй сторіці у Facebook. За його словами, сатирик і гуморист назавжди залишиться людиною-символом Одеси, символом здорового гумору, а пам'ять про нього залишиться увічненою в самісінькому центрі міста. 

"Не стало Михайла Жванецького. У це складно повірити, адже є люди-символи, які, здається, були і будуть завжди. Яких ми знаємо з дитинства, дорослішаємо, вбираючи їх мудрість. Люди-епохи, що залишили після себе безсмертну творчу спадщину. І Михайло Жванецький, безумовно, один з них. Його ім'я золотими літерами навіки вписане в історію Одеси і увічнене в назві бульвару в самому серці міста. По якому він все-таки встиг прогулятися", - написав Геннадій Труханов. 

упс.jpgфото: https://www.facebook.com/gennadiytruhanov

Снимок экрана 2020-11-06 в 15.07.05.png

Російський артист та співак Михайло Боярський не втримався і теж прокоментував трагічну звістку про смерть тезки та колеги "по цеху" Михайла Жванецького.

"Жах! Ми з ним давно востаннє розмовляли. Для деяких людей він був як близький родич, тому ця біда прийшла у більшість сімей. Я не любитель його монологів і літератури, багато спілкувався з ним в житті, це було набагато цікавіше. Живе спілкування із Жванецким завжди було основною подією. Усі постійно чекали, що він зараз почне смішити, але нічого подібного. Він нормальний чоловік з хорошим почуттям гумору, що випиває, уміє розповідати анекдоти. З ним завжди можна було обговорити будь-яку тему і не треба було сприймати його як блазня горохового. Дуже порядна і інтелігентна людина", - прокоментував Спорт-експресу Михайло Боярський. 

Водночас президент України Володимир Зеленський назвав 6 листопада "гірким днем", адже саме у цей день помер Жванецький. Про це він написав у твіттері. Окрім того, президент висловив співчуття всім, хто любив і знав гумориста Жванецького. 

"Як казав Михайло Жванецький, нічого страшного, якщо над тобою сміються. Значно гірше, коли над тобою плачуть. Сьогодні такий гіркий день. Співчуття всім, хто його любив і знав. Я – серед палких шанувальників сили думки Михайла Михайловича. Його сатира стала для багатьох мудрістю", - написав президент.

Снимок экрана 2020-11-06 в 15.39.51.png

Про втрату друга написала в Instagram російська Примадонна Алла Пугачова, яка Михайла Жванецького назвала генієм.

"От і все. Ти пішов від нас назавжди. Непоправна втрата. Друг мій, ти незабутній. Ти завжди в моєму серці", - написала Пугачова.

Снимок экрана 2020-11-06 в 15.53.09.png

Кандидат на посаду міського голови Одеси, а нині депутат міськради від партії "Слуга народу" Олег Філімонов на своїй сторінці у Facebook поділився болем, який відчуває через втрату Михайла Жванецького. 

"Не можу писати. Все усередині тремтить. Пішов Великий одесит, геній, філософ, друг Михайло Михайлович! Горе величезне. Поки до кінця не усвідомив. Світла пам'ять...", - написав Олег Філімонов.

Снимок экрана 2020-11-06 в 15.55.42.png

Відреагувала на сумну звістку й директорка БФ "Асоль", яка допомагає воєнним морякам, які потрапили у пастку повернутися додому Світлана Фабрикант. На своїй сторінці у Facebook вона написала, що Одеса осиротіла без великого гумориста Михайла Жванецького.

"У такі хвилини складно складаються слова ... Одеса завжди жила в ньому, а він завжди житиме в Одесі .... Михайло Михайлович Жванецкий ... моє дитинство, моя юність, моя зрілість, МОЯ ОДЕСА ... Яка знову стала зовсім маленькою і беззахисною без нього ... як дитя, що осиротіло ... Світла пам'ять ....", - написала Світлана Фабрикант. 

Снимок экрана 2020-11-06 в 16.01.34.png

Народний депутат Олексій Гончаренко, який родом з Одеси відреагував на смерть Михайла Жванецького на своїй сторінці у Facebook. Політик подякував йому за місто. 

"Помер Михайло Жванецкий Вічна пам'ять. Спасибі вам за Одесу, Михайло Михайлович", - написав Олексій Гончаренко. 

Снимок экрана 2020-11-06 в 16.10.33.png

Новину про смерть сатирика його друг російський і радянський театральний режисер Йосип Райхельгауз застав на лікарняному ліжку. Зараз він проходить лікування від COVID-19. 

“Це неможливо усвідомити, це неможливо прокоментувати. Виникають якісь картинки, зустрічі з ним. Одна з останніх - ми сиділи у Савви Лібкіна. Це було минуле літо. Савва приготував вечерю, і ми з Михайлом Михаловичем сиділи у нього на даче. З усіх столів підходили люди і просили підписати книжки. Михайло Михайлович не просто підписував, він коментував кожну людину, яка підійшла особливо, якщо це була жінка. Він говорив щось, про те як чудово буде в Одесі через деякій час. Він розраховував ще довго жити, довго писати, довго коментувати і розмовляти”, - розповів Йосип Райхельгауз.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/TXZtO9zg1Mk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Одеський актор та музикант Фелікс Шиндер написав у Facebook, що приймати звістку про втрату такого величного артиста важко.

"Пішов Михайло Михайлович Жванецкий. Безмежно шкода приймати таку втрату нашого одеського духу. Легенда. 6 березня 1934 - 6 листопада 2020", - написав Фелікс Шиндер. 

Снимок экрана 2020-11-06 в 17.45.58.pngНагадаємо, у п’ятницю, 6 листопада, помер одеський сатирик і гуморист Михайло Жванецький. Йому було 86 років, він залишився в історії Південної Пальміри не тільки, як відомий артист. На честь сатирика у самому “серці” міста є бульвар Жванецького, а будівля, у якій він виріс, внесена до багатьох туристичних маршрутів.

Вийти в ефір
29.11