Останні новини

Скоротили держборг за рахунок Януковича: частину грошей експрезидента повернули до бюджету України

З них 87% були в готівковій формі.

Частину грошей Віктора Януковича повернули до державного бюджету України. За рахунок цих грошей забезпечили скорочення нинішнього держборгу України на 1,5 мільярда доларів.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на інтерв'ю заступника міністра закордонних справ України Євгена Єніна.

Читати також: Недобудована школа і улюблена фірма мерії - на що витратили і планують витрачати кредитні гроші у міськраді

Близько 1,5 мільярда доларів, які нібито належали родині і оточенню екс-президента України Віктора Януковича, повернулися до державного бюджету країни. З них 87% були в готівковій формі.

"Я брав активну участь у тому, що ми повернули до державного бюджету 1,5 мільярда доларів. І це не якісь міфічні цінні папери, це 1,3 мільярда доларів готівкою і близько 200 мільйонів доларів цінними паперами, на розмір яких був скорочений державний борг України… Ми вперше в історії двосторонніх відносин зі США повернули 600 тисяч доларів з американської землі", – розповів Єнін.

Він нагадав, що мова йде, за його словами, про злочинну організацію часів Януковича:

"Вони збирали гроші з усієї України, з усіх галузей економіки, відмивали їх спочатку в Україні, потім через так звані підприємства-хаби виводили ці гроші в міжнародні "відмивальні" центри".

Єнін додав, що робота щодо повернення активів Януковича й його оточення триває.

Ідеться про одну з найгучніших справ про спецконфіскацію коштів компаній, пов’язаних із оточенням Януковича на загальну суму приблизно в 1,5 мільярда доларів, вирок у якій виніс Краматорський міський суд у березні 2017 року.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok! 
Вийти в ефір
10.05