Останні новини

Символ одеського гумору: помер Михайло Жванецький

Відомий одеський сатирик і гуморист Михайло Жванецький помер на 86 році свого життя. Цю інформацію підтвердив його концертний директор Олег Сташкевич та рідні і близькі гумориста.

Про це повідомляє Дождь

Раніше повідомлялося, що Жванецький завершив концертну діяльність через вік і втрати працездатності.

Відомо, що народився гуморист 6 березня 1934 року в Одесі в сім'ї лікарів (Еммануїла) Мане Мойсейовича Жванецкого (1889 або 1892, Дмитрашковка - 1957, Відрада) і Раїси Яківни Жванецької. Ріс в Томашполі, де батько працював хірургом і головним лікарем районної лікарні, а мати - стоматологом. На початку Великої Вітчизняної війни батька призвали в армію в якості воєнного лікаря 3 рангу, потім 2 рангу, служив лікарем 258-го медико-санітарного батальйону 169-ої стрілецької дивізії, потім хірургом у фронтовому госпіталі; нагороджений орденом Червоної Зірки (1942).

Родина повернулася в Одесу з евакуації після звільнення міста в 1944 році. Михайло Жванецький закінчив 118-ту середню школу для хлопчиків. У 1956 році закінчив ОІІМФ - Одеський інститут інженерів морського флоту за фахом "Інженер-механік підйомно-транспортного устаткування портів". Під час навчання був комсоргом факультету механізації портів. Після закінчення ОІІМФа працював в Одеському порту.

В студентські роки брав участь в самодіяльності, де почав писати мініатюри і монологи, які часто сам і виконував в студентському театрі "Парнас-2", де виступали також Роман Карцев і Віктор Ільченко. Назву придумав сам Жванецкий по аналогії з горою в Греції, де згідно з міфами мешкали Музи. У 1963 році під час гастролей в Одесі Ленінградського театру мініатюр познайомився з Аркадієм Райкіним, який узяв його твори в репертуар театру, а в 1964 році запросив його у свій театр на посаду завідувача літературною частиною.

жван.jpg

раз.jpeg

жван2.jpg

жван3.jpg

фото: unian

Нагадаємо, у четвер, 5 листопада, стало відомо, що на 76-у році життя після тривалої хвороби пішов з життя військовослужбовець Микола Сергійович Дмитренко. Він був колишнім начальником Управління військової контррозвідки СБУ по Південному оперативному командуванню генералом-майором у відставці.

Вийти в ефір
05.12