Останні новини

Шлюб на рік: чому так часто розлучаються одеські пари і як зберегти теплі відносини з коханою людиною

Найчастіше одесити ставлять крапку в стосунках через зраду, матеріальне становище і повсякденні дрібниці.

Бути разом і у горі, і в радості поки смерть не розлучить - така клятва лунає під час весільних церемоній, але з часом ці слова втрачають свою вагу. В Україні - сумна статистика: майже 40% пар розривають шлюб у перші 5 років сімейного життя. Серед лідерів за кількістю розлучень - Одеса. З кожним роком зменшується кількість людей, готових будь-що-будь зберегти невдалий шлюб.

Odesa Live з’ясував, що заважає одеським подружжям жити довго і щасливо, а також дізнався, як зберегти щасливі і гармонійні стосунки до самої старості. 

Читайте також: На особливу дату 21.01.2021 звернули увагу багато пар, призначивши весілля на цей день

Причини розлучень в Одесі

Найчастіше одесити ставлять крапку в стосунках через зраду. Тут додати нічого. На тему вірності можна говорити довго і нудно, але коли в парі з’являється третя людина - сім’я розпадається.

розлучення1.jpg

Фото: Google

На стосунки нерідко впливає і матеріальне становище. За визначенням сім'я - це спільне ведення господарства. Відмінності в розумінні управління фінансами в родині - це топ-причина розлучень, яка губить багато пар. За словами психологині Юлії Тихоненко, найчастіше до неї звертаються одесити, які завершили стосунки саме за економічних причин.

“Важко знайти взаєморозуміння, якщо ви весь час заощаджуєте гроші, збираєте їх на щось, а ваш партнер любить тільки витрачати, і в нього за 2 дні може закінчитися зарплата. Взагалі, зараз такий час, що кожен може заробити собі на життя самостійно. Людей вже не утримують в шлюбі потенційні фінансові труднощі. Логічно, що якщо жінка працює, то вона не боїться залишитися без грошей після розлучення”, - каже психологиня. 

бюджет.jpg

Фото: Google

Ще одна банальна причина, про яку часто говорять люди, які розлучились - “не зійшлися характерами”. Часто це означає, що партнери по-різному люблять проводити вільний час або мають різні поняття про шлюб і сім’ю: наприклад, хтось не хоче дітей або дуже багато часу проводить на роботі чи з друзями. Важко жити і з тими, хто страждає різноманітними залежностями - наприклад, алкогольною або ігровою.

Дрібниці можуть перерости у проблему

Ще одна причина сварок, і як результат, розлучень - це повсякденні дрібниці, які дратують партнерів одне в одному, каже психологиня. І на цю проблему варто звернути увагу окремо.

“Якщо хлопець знімає одяг і регулярно кидає його на стілець, якщо щодня хропить на всю квартиру, або жінка ходить по дому у старій футболці з бігудями на голові - це, здавалось би, дрібниці. Але одного разу звичка починає дратувати близьку людину. І не дивно, що з плином часу чоловік або жінка при кожній можливості починають тікати з будинку”, - каже Юлія Тихоненко. 

Тобто причиною сімейних проблем не завжди є побутові сварки і непорозуміння. Елементарно, до розлучення, зі слів ескпертки, може призвести асексуальний вигляд дружини чи те, що чоловік надто гучно змішує цукор ложкою у каві. 

Чому Одеса у лідерах за кількістю невдалих шлюбів

На жаль, наше місто знаходиться на перших позиціях в антирейтингу за кількістю розлучень. Про це Odesa Live в ексклюзивному інтерв’ю розповіла реєстраторка РАГСу Суворовського району Кароліна Зарічанська. Про причини розпаду шлюбу партнери говорити не люблять, але дещо з’ясувати все ж вдалося.

“Треба розуміти, що Одеса - це курортне і портове місто. У нас спокус більше, як для чоловіків, так і для жінок. Влітку сюди приїжджають тисячі іноземців, які мріють про шлюб з українською красунею. Знайомляться у клубах з дівчатами, спокушають їх своїми грошима і все - за декілька тижнів вони вже чоловік і жінка. Але шлюб такий триває недовго - з місяць-два. У маленьких містах ситуація складається інакше, там завжди спокійніше. У маленькому місті складно собі дозволити зайве, адже це не залишиться непоміченим”, - розповіла співробітниця РАГСу.

Ще однією причиною поганої репутації Одеси є те, що в нашому місті багато переселенців.

“Якщо в Одесі багато розлучень - це не означає, що розривають шлюб тільки жителі нашого міста. У моїй практиці тисячі історій, коли подружжя переїзжало в Південну Пальміру з глибинки або з маленьких міст і тут розходилися. Причини можуть бути різними, але найчастіше це ревнощі і зради, бо Одеса - місто знайомств. Також свою роль грають проблеми матеріального характеру”, - пояснила Кароліна Зарічанська. 

Термін придатності шлюбу - 8 місяців. Що робити, щоб так не сталося?

А тепер про тих, хто розлучається за півроку-рік після весілля. За словами психологині Юлії Тихоненко, причиною швидких шлюбів є поспіх.

“Жінки поспішають стати дружинами, бо шлюб - це зараз модно. В гонитві за створенням сім’ї вони забувають краще дізнатися свого партнера. Інший випадок - закохані по вуха чоловіки, які хочуть якнайшвидше “привласнити” дівчину. Хочу сказати, що 80% шлюбів, в яких чоловік зробив пропозицію за декілька місяців після знайомства - провальні. Потрібен час, щоб зрозуміти, чи можна з тією чи іншою людиною побудувати “корабель кохання”. 4-5 місяців для цього буде недостатньо”, - впевнена психологиня.

свадьба.jpg

Фото: Google

Саме тому експертка радить зрозуміти, хто знаходиться поряд з вами: з’ясувати, чи маєте ви схожі інтереси, які у вас погляди на життя з приводу фінансів, чи готові ви сприймати шкідливі звички партнера, а також встигнути дізнатися про всі недоліки майбутнього супутника.

Часто-густо до весілля у молодят немає можливості пожити разом. І тільки тоді, коли вони стають чоловіком і жінкою, вони розуміють, що таке ведення спільного господарства і що таке, власне, побутові проблеми. Саме це часто стає руйнівним фактором у стосунках між людьми. Тому необхідно зробити все можливе для того, щоб розділити одне житло на двох ще до весілля. 

Разом 60 років, або як зберегти теплі стосунки

Одесити Ганна і Василь Вольчеви у 2019 році відсвяткували "діамантове" весілля. Сімейна пара прожила 60 років у шлюбі, і вирішила знову відчути себе молодятами. Відсвяткувати знакову подію вони вирішили повторно розписавшись в РАГСі. Тільки на цей раз на їх святі були присутні діти і онуки нареченого та нареченої. пара2.jpg

Фото: Думська

Вони познайомилися в далекому 1958 році в селі Кубанка Одеської області. Все почалося з дружби Василя і брата нареченої. Спочатку здавалося, через різницю у віці у пари немає майбутнього. Але зустріч на танцях перевернула життя 26-річного хлопця і 20-річної Ганни.

пара3.jpg

Фото: Думська

“Потрібно завжди поступатися один одному, не провокувати сварки, йти на компроміси. Якщо щось дратує - я краще промовчу, зроблю вигляд, що нічого не чула. Жінка має бути акторкою: показувати характер, але знати, коли краще прикинутися милою і покірною. Саме цього балансу, я намагаюсь завжди дотримуватися, він допоміг нам щасливо прожити разом 62 роки і проходити крізь усі життєві труднощі”, - розповіла Ганна Вольчева.

А ось і той рідкісний випадок, коли спочатку за однією партою в школі, а через деякий час у них однакове прізвище. Вадим і Віка Димови з дитинства вчилися в одному класі і майже не спілкувалися. Закінчивши школу, одного разу вони зустрілися, коли пішли гуляти з друзями. Багато часу їм не знадобилося - вже через тиждень почали зустрічатися. Їх відносини не сприймали всерйоз, але пара була впевнена, що не випадково ж вони знову зустрілися. 

“Я зробив Вікторії пропозицію на її дев'ятнадцятий День Народження. Тоді я запросив її в ресторан з панорамою на нічне місто. В цей день я зламав 2 коробки для обручки від хвилювання: переживав, щоб не відмовила. Я привів наших кращих друзів і зробив найважливіший в житті крок. Я просто хотів, щоб ця дівчина назавжди стала моєю і нікуди від мене не поділася. Я вірю в долю і знаю, що потрібно хапатися за кожну можливість, яку вона нам надає. У травні буде вже 8 років, як ми разом. До шлюбу ми завжди були поруч один з одним, цілими днями, але хотілося вже створити сім'ю і офіційно закріпити наші відносини. Часто мені говорили, мовляв навіщо воно вам потрібно так рано? Ми нікого не слухали і стали законним подружжям у свої 19 років”, - поділився Вадим Димов. 

IMG_8535.PNG

Фото: Вікторія Димова

Секрет їх теплих і тривалих стосунків, каже Вікторія, у взаєморозумінні і схожих інтересах: їм цікаво разом і на футболі, і на шопінгу, і під час перегляду серіалів.

Так чи інакше, кількість розлучень говорить нам про те, що люди просто стали вимогливіше до партнера або погано знають один одного. При цьому ні жінки, ні чоловіки не готові триматися за нещасливий шлюб, вони вважають за краще припинити складні відносини та почати будувати життя заново з новою людиною - і нічого поганого в цьому немає. 

Як раніше повідомляв Odesa Live, за карантин в Україні зменшилась кількість розлучень

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
09.03