Останні новини

Шахраї не сплять: в Україні з'явилася нова схема крадіжки грошей з банківських рахунків

В Україні з'явилася нова схема злому і крадіжки грошей з рахунків. Днями кілька банків отримали підроблені платіжні вимоги від імені одного з приватних виконавців в Києві.

Про це повідомив екс-радник Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Ярецкий в Facebook.

За його словами, невідомі під виглядом приватного судового виконавця відкривають в банку рахунок, а після починають розсилати постанови про виконавче провадження. Тобто під виглядом виконавця заарештовують гроші компаній і стягують їх, нібито на підставі виконавчого напису нотаріуса, який неможливо швидко перевірити.

"По-перше, використання нотаріально посвідчених договорів, за якими можливе вчинення виконавчих написів, не характерно для бізнесу клієнтів. По-друге, їх, на відміну від судових рішень, неможливо перевірити. Судові рішення є (вірніше повинні бути обов'язково) в реєстрі судових справ", - пише Андрій Ярецкий.

За словами Ярецького. вимоги стосувалися списання великих сум з ряду клієнтів - юридичних осіб.

"Формально, банки за законодавством повинні виконувати такі вимоги без будь-якого додаткового розслідування, перевіривши тільки правильність їх складання, чим і скористалися зловмисники", - написав він.

Також він зазначив, що тривогу підняли самі клієнти, у яких було здійснені такі незаконні списання. Приватний виконавець теж підтвердив підробність отриманих банками вимог і відсутність відкритих по таким клієнтам виконавчих проваджень.

Нагадаємо, у Білгороді-Дністровському жінка повернулась додому й виявила на дверях зламаний замок. До неї у “гості” прийшов крадій, який побачивши господиню, кинувся тікати, прихопивши з собою близько 11 тисяч гривень та ювелірні прикраси.

Вийти в ефір
01.12