Останні новини

СБУ викрила масштабну схему легалізації в Україні громадян СНД

У ході багатоетапної спецоперації, СБУ викрила масштабну схему незаконної легалізації в Україні громадян СНД. До цього були причетні працівники державної міграційної та інших контролюючих служб. Крім того у схемі брали участь представники органів місцевого самоврядування та їхні спільники у Чернівецькій, Вінницькій областях та у Республіці Молдова.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

У перший етап спецоперації було проведено 26 обшуків у міграційній службі, митних органах Чернівецької області та Молдови. Було виявлено та вилучено майже 150 підроблених паспортів.

На другому етапі провели одночасно шість обшуків. В підрозділах ДМС України у Вінниці виявили додаткові матеріали, що підтверджують причетність фігурантів до протиправної діяльності.

За даними слідства органів безпеки, схема "працювала" за двома напрямками.

"За першим ‒ іноземці надавали копії своїх документів. Під приводом втрати паспорта у Молдові на їх основі "клієнтам" виготовляли підроблені дублікати молдовських паспортів. До документів вносились фіктивні відомості про народження особи в Україні. Потім дублікати передавали "своїм" працівникам українських ЦНАПів, які реєстрували іноземців в одному із українських міст і виготовляли їм паспорти громадян нашої держави. Другий механізм легалізації іноземців відбувався через оформлення іноземного паспорта громадянина України. Він видавався на підставі підробленого українського паспорта старого зразка, в якому переклеювали реальне фото іноземця у документі із чужими установчими даними.", - розповідають в СБУ.

Така "послуга" коштувала 3-5 тисяч євро і тривала від 2 до 4 місяців.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України, розпочатого слідчими СБ України, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх винних осіб. 

c7436aa0208b90a6000fdcb086429a13.jpg

фото: СБУc29920d092cf7a98bfbd1b5a9e3de6f7.jpg

фото: СБУ

533e13f4f63759b67dd48528ac255676.jpeg

фото: СБУ

Нагадаємо, 25-річний мешканець Балтського району, який влаштував стрілянину та бійку на проспекті Небесної сотні в Одесі 21 травня 2019 року проведе за ґратами три роки та один місяць. В ході протиправних дій постраждало подружжя одеситів, які ввечері прогулювалися вулицею.

Теги:
Вийти в ефір
29.11