Останні новини

Самолікування зробить тільки гірше: у МОЗ пояснили, як відрізнити грип від ГРВІ

Якщо підозрюєте у себе симптоми - краще зверніться до лікаря.

При появі кашлю, втоми та температури більшість лдеситів підозрює у себе грип та починає займатися самолікуванням. Проте медичні фахівці застерігають від подібного, оскільки при відсутності правильного діагностування можна лише нашкодити організму. Так, МОЗ пояснює, чим ГРВІ відрізняється від грипу.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу МОЗ.

Читайте також: Епідемічна ситуація в Одеській області

Основна різниця у симптомах грипу і ГРВІ полягає у тому, що грип розпочинається раптово і гостро, а впродовж періоду хвороби різко виражені ломота в тілі, озноб, головний біль і біль у м’язах. А ГРВІ - зазвичай починається поступово і супроводжується відчуттям “розбитості” та загального нездужання.  

ГРВІ і Грип.png

Фото: пресслужба МОЗ

Грип

Запальний процес і, відповідно, підвищення температури до 38 є нормальною реакцією організму на збудник, оскільки дозволяє боротися з інфекцією та поступово одужувати. Однак висока температура (понад 39) є небезпечною, тому її слід понижувати. Іншими характерними симптомами грипу є головний біль, ломота у м’язах і суглобах, загальна слабкість, втрата апетиту, можливо, нудота, кашель, що може тривати більше двох тижнів. Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. Не займайтесь самолікуванням - при появі перших ознак звертайтеся до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.

ГРВІ

Найпоширенішими збудниками ГРВІ є риновірус. Цей вид вірусу розмножується в клітинах епітелію порожнини носа, провокуючи місцеве запалення. Саме тому передусім з’являються такі симптоми ГРВІ як нежить, закладеність носа, біль у горлі та кашель. ГРВІ прогресує кілька днів, а потім людина самостійно одужує без спеціального лікування.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!