Останні новини

Рятували тварин: в Одеській області з літаків скидали приманки з вакциною проти сказу. Фото

Держпродспоживслужба розкидала з літаків вакцину проти сказу (сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки, прим. ред.). Це частина осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба в Telegram каналі.

Фото: Держпродспоживслужба

“Розповсюдження приманок з вакциною здійснювалося шляхом розкидання з літаків с 7 по 15 вересня. Охоплена площа у 23 730 кв. км. Пілотами авіакомпанії “V-Авіа” були розроблені маршрути польотів: вони вилітали 44 рази. З чотирьох літаків “Ан-2” розкидали 593 тис. доз вакцини для пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Імунізація тварин проводилася вітчизняною вакциною “Орісвак” виробництва ТОВ “Укрветпромпостач””, - йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів:розміром 3х5 см із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною.

Держпродспоживслужба звертає увагу людей, що у разі виявлення приманок не треба брати їх руками і переносити з місць розкидання.

Фото: Держпродспоживслужба

Нагадаємо, через тотальне недотримання карантину в Одесі виникла критична ситуація з поширенням коронавірусу. Лікарні, які беруть інфікованих людей, переповнені. Щодня машини швидкої допомоги стоять у чергах, а на госпіталізацію потрапляють тільки "складні". Для інших у медустановах банально не вистачає місця.

Вийти в ефір