Останні новини

Російське громадянство: чи може Труханов бути мером Одеси

Адвокати чинного міського голови просять Одеський окружний адміністративний суд відмовити у позові про скасування реєстрації Геннадія Труханова. Вони стверджують, що докази наявності в нього російського громадянства недостовірні. 

Телеканал Odesa Live вирушив до суду на слухання справи. 

Вадим Оксюта, який здійснює юридичний супровід позова Михайла Кузаконя, заявив про те, що Геннадій Труханов не може бути зареєстрований, як кандидат і займати посаду міського голови через наявність громадянства Російської Федерації.   

В якості доказу, була надана роздруківка, де містилася інформація з сайту Федеральної податкової служби РФ, про те, що якщо ввести дані чинного міського голови російською мовою, то сайт покаже номер ІНН Труханова. 

“Є роздруківка де вказано “Федеральна податкова служба”. Позивач зазначає, що якщо ввести на якомусь сайті ім’я Труханова Геннадія Леонідовича російською мовою та ті паспортні дані, які він зазначає у підозрі, сайт видасть якийсь ІНН. По перше не зрозуміло що це за сайт, є він офіційним чи не є він офіційним”, - пояснила адвокат Труханова 

Але за її словами, вона також занесла на сайт податкової РФ дані міського голови і не отримала жодного результату.

“Я послідувала пораді позивача, і також зробила теж саме що, і він. І є аналогічна роздруківка з аналогічного сайту Федеральної служби Росії, де вказано російською мовою: “Информация про ИНН не найдена”. И вказано: “Если физическое лицо состоит на учете в налоговых органах, с присвоением ИНН. В ИНН появится строгий результат”. Тобто я маю якийсь аркуш з інтернету, позивач має якісь аркуш з інтернету, і вони суперечать один одному”, - зазначила адвокатка.

Адвокат наполягає на тому, що при наявності іншого громадянства крім українського, особа у правовідносинах вважається виключно громадянином України, як зазначено у Конституції. 

Більше подробиць можна подивитися у відео.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/mcBUU-9x7jA" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, кандидат на посаду міського голови Одеси Михайло Кузаконь просить виключити чинного мера міста Геннадія Труханова зі списків ЦВК. Відповідний позов кандидат вже подав в Одеський окружний адмінсуд. 

Вийти в ефір