Останні новини

"Росія заснувала Одесу, Дніпро, Севастополь і Херсон": через новий підручник з історії України вибухнув скандал

Новий підручник ще не видали, але він може потрапити до школярів вже наступного року.

У соцмережі вибухнув скандал через новий підручник з історії України для учнів восьмих класів. У ньому виявили відверту пропаганду "русского мира".

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на сюжет "Сьогодні".

Читайте також: МОН подасть апеляцію щодо заборони підручників з історії України, у яких висвітили події Революції Гідності

Приміром там йдеться про те, що "Росія заснувала Одесу, Дніпро, Сімферополь, Севастополь і Херсон". Шкільний посібник ще не надрукували й не видали, але він може потрапити до українських дітей вже наступного року.

Безліч помилок помітив професор і доктор історичних наук Віктор Брехуненко - один з восьми експертів, що надавали рецензії на підручник. Особливо його обурив уривок про часи освоєння Харківщини й Сумщини у XVII столітті: "Українці відправлялися туди на сезонні роботи, полювати, рибалити, пасічникувати тощо. Простір освоювали шляхом наближеного до первісних часів протистояння людини і природи".

Читайте також: В українському шкільному підручнику виявили фото російських солдатів

За словами професора, підручники навіть на плагіат не перевірили, а його там величезна кількість.

"Маса системних помилок, маса фактологічних помилок. Цей підручник транслює в голови учнів московські ідеологеми "русского мира" і концепції "Новоросії", – розповів Брехуненко.

Однак, такої думки дотримуються лише два експерти, які читали майбутні шкільні підручники з історії. Але решта шість фахівців не помітили неправдивих фактів, тому Міносвіти ці підручники рекомендує.

"Росіяни не засновували там міст. Вони будували фортеці для своїх гарнізонів, де не було ніяких міських жителів. Саме ці тези заснування росіянами українських міст, а не фортець з каменю – ця тенденція відома з часів Радянського Союзу", – стверджує історик Олександр Алфьоров.

Читайте також: Міносвіти змінило правила прийому студентів до вишів у 2021 році

Після скандалу, що вибухнув, в Інституті модернізації змісту освіти, який і проводив конкурс, призначили додаткову перевірку. Якщо ж недоліків не виявлять, книги потраплять у шкільні бібліотеки.

Історія України.jpg

Скріншот: Сьогодні

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!