Останні новини

Рівень вітаміну D у вагітних підвищує IQ їхніх дітей

Баланс вітамінів до народження може мати великий вплив на подальший розвиток малюка. Вітамін D є важливою живильною речовиною і виконує безліч важливих функцій в організмі. Запаси цього вітаміну від матері передаються її дитині ще в утробі і допомагають регулювати процеси, включаючи розвиток мозку.

Про це повідомляє News-Medical.

Науковий співробітник Департаменту дитячого здоров’я, поведінки та розвитку в лікарні Сіетла Меліса Мелу провела дослідження, яке встановило можливий зв’язок між дефіцитом вітаміну D у вагітних жінок і рівнем коефіцієнта інтелекту (IQ) у їхніх дітей.  

Дослідники CANDLE набирали вагітних жінок для участі в дослідженні починаючи з 2006 року. Згодом Мелу і її співавтори зібрали інформацію про здоров'я і розвитку їхніх дітей.

Серед жінок, які брали участь у дослідженні, 46% відчували дефіцит вітаміну.

Якщо у матерів під час вагітності не було нестачі цього вітаміна - діти у віці 4-6 років показують кращі результати в тестах на раннє навчання і більш високий рівень IQ.

Рекомендована добова доза вітаміну D становить 600 ME, а середнє вживання з їжею - близько 200 ME. Для компенсації дефіциту необхідно більше часу проводити під сонячним світлом, а у раціон рекомендується включати більше жирної риби, яєць і збагачених вітамінами молочних продуктів.

Меліса Мелу радить при необхідності приймати харчові добавки.

"Я хочу, щоб люди знали, що це звичайна проблема, яка може вплинути на розвиток дітей. Дефіцит вітаміну D може виникнути, навіть якщо ви дотримуєтеся здорової дієти. Іноді це відбувається через наш спосіб життя, пігментацію шкіри або інших факторів, що знаходяться поза нашим контролем”, – попереджає лікарка.

Мелоу каже, що з дослідження можна зробити три основні висновки:

  • Дефіцит вітаміну D часто зустрічається під час вагітності, і темношкірі жінки піддаються більшому ризику, тому що пігмент меланіну в шкірі знижує вироблення вітаміну D.
  • Більш високий рівень цієї речовини у матерів під час вагітності може призвести до розвитку мозку і привести до більш високих показників IQ у дітей.
  • Скринінг і харчові добавки можуть виправити дефіцит вітаміну D у осіб з групи високого ризику і поліпшити когнітивні функції у потомства.

Нагадаємо, якщо пити воду та одночасно їсти, то ваш організм отримає додаткове навантаження на травлення. Така харчова звичка негативно впливає на роботу органів шлунково-кишкового тракту.


Вийти в ефір
05.12