Останні новини

Річниця Майдану: добірка книг про події семирічної давності

21 листопада вважається початком Євромайдану: саме в цей день в 2013 році українці вийшли на Майдан Незалежності в Києві. Наступні події визначили долю України і змінили країну назавжди.

Перед річницею знакової дати, Odesa Live зробив добірку книг про події на Майдані.

"Слово Майдану" Олега Виноградова

1.png

Ця книга - збірник із сотні спогадів учасників та очевидців Майдану. Тут описані всі події по хвилинах і днях, і, що дуже важливо, кожне з цих подій описано з усіх боків - від представників практично всіх служб, підрозділів і напрямків революції.

"Щоденник Майдану" Андрія Куркова

2.jpg

Андрій Курков восени 2013 року готував збірник есе про Україну для австрійського видавництва "Хаймоном". Але 21 листопада він зрозумів, що не зможе просто закінчити його, залишивши позаду розгортаються в країні події. Тому замість збірки есе він підготував докладний опис того, що відбувалося в Україні щодня з самого початку Євромайдану. Книга написана в стилі особистого щоденника, який вів автор під час Майдану, окупації Криму і після цих подій.

"Є люди" Христини Бердинських

3.png

Ця книга, на противагу багатьом іншим, складається з теплих історій, що відбулися за часів євромайдан. Автор почала вести блог-щоденник в Facebook в 2013, коли все тільки починалося. Вона викладала там історії людей, які стояли на головній площі Києва.

“Майдан. Нерозказана історія” Соні Кошкіної

4.jpg

Книга Соні Кошкіної “Майдан. Нерозказана історія”, яку видання “Телекритика” назвало “однією з найбільш очікуваних - принаймні, серед медійників - книжкових новинок року”, побачила світ у середині лютого 2015 го року - в річницю трагічних подій на київському Майдані. У книзі розповідається про те, що відбувалося всі три місяці Революції Гідності в кулуарах влади. Влада в широкому сенсі - як в стані представників режиму Януковича, так і тодішньої опозиції. Як планували і здійснювали розгін студентів? Хто готував бійню на Банковій першого грудня і спробу розгону Майдану 10 грудня? Який наказ отримали снайпери, виведені на позиції ще 14-го лютого. Хто розстрілював героїв Небесної сотні і чому досі не названі винні? Відповіді на всі ці та інші питання - в книзі.

"Літопис Самовидців: дев'ять місяців українського спротиву" Оксани Забужко

6.png

Автор цієї книги зібрала хроніку з повідомлень в соціальних мережах - не тільки часів Майдану, а й війни на Сході. Таким чином вона хронологічно систематизувала психологічні трансформації в українському суспільстві.

"Євромайдан. Хроніка почуттів" Тараса Прохаська, Івана Ципердюка, Юрія Андруховича, Юрія Винничука та Сергія Жадана

7.png

Як видно за кількістю авторів, це добірка спогадів у вигляді есе. Автори писали їх в той час, коли відбувалися події, і публікували свої тексти в газетах і інтернеті. У цій книзі символічно все, аж до обкладинки, на якій зображена дівчина з зав'язаними очима, зшивати жовто-блакитний прапор червоної ниткою, тим самим демонструючи, що Україна залишиться єдиною при будь-яких обставинах.

“Нескорений “Беркут” Дмитра Собина

8.png

Щоб оцінити повну картину того, що відбувається на Майдані, необхідно розуміти, що про це розповідали люди, які стояли по той бік барикад, хоча тих, хто програв слухати не прийнято.

Ця книга про події, що відбувалися в Києві з листопада 2013 по лютий 2014 року і кардинально змінили долю України. Вони описані безпосереднім їх учасником - співробітником спецпідрозділу “Беркут”. Автор вкладає в розповідь головного героя враження, роздуми і переживання, виплавлені в непростий духовно-моральної роботі. Борг, честь, зрада, любов і легкодухість - всьому є місце.

"Євромайдан. Лірична хроніка"

9.png

У цій книзі складно було б перерахувати всіх авторів - тут зібрані вірші і українською, і російською мовою від 31 українського поета. Кожен текст і кожен вірш були ретельно відібрані і є досить серйозними, щоб залишитися в людських умах на століття.

Вийти в ефір
04.12